Comarch zasadził 4 tysiące drzew

W ramach akcji ekologicznej Las Klientów CDN, realizowanej od kwietnia 2008 roku, Comarch zasadził już 4000 drzew.

Comarch włączył się w VI edycję projektu ekologicznego Święto Drzewa, organizowanego przez Klub Gaja. Inauguracja projektu odbyła się 10 października 2008 roku w Warszawie. Podczas towarzyszącej wydarzeniu konferencji Comarch otrzymał Certyfikat Partnera Święta Drzewa 2008. Był to oficjalny gest uznania za zalesianie Beskidów i zasadzenie aż 4000 drzew.

– Cztery tysiące drzew to bardzo dobry wynik – dziękujemy naszym klientom i wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu – mówi Anna Krupińska, koordynator projektu w Comarch SA.

Comarch sadzi drzewa w imieniu swoich klientów, którzy w trosce o środowisko rezygnują z podręczników do oprogramowania w wersji papierowej. Za każdy niewydrukowany podręcznik w Beskidach pojawia się nowe drzewko. Klienci otrzymują w zamian podręczniki na płycie CD.

W inauguracji Święta Drzewa wzięli ponadto udział: Minister Środowiska – Maciej Nowicki, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych – Ryszard Kapuściński, przedstawiciel Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP) oraz organizator Kampanii Miliarda Drzew dla Planety.

Konferencja dotycząca tematów ekologicznych zgromadziła również gości zagranicznych z Wielkiej Brytanii, Francji, Islandii, Argentyny czy Nepalu, którzy uczestniczyli w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Wyzwania współczesnego świata”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu