Hitachi Data Systems przedstawia nową platformę pamięci masowych klasy średniej

Nowa platforma to pierwszy w branży kontroler pamięci masowych z dynamicznym równoważeniem obciążeń oraz podsystemem dyskowym z architekturą SAS
Hitachi Data Systems, firma zależna Hitachi Ltd. (NYSE: HIT), przedstawia nową linię systemów pamięci masowych klasy średniej o nazwie Hitachi Adaptable Modular Storage (AMS) 2000. Nowa platforma zawiera szereg technologii, które wcześniej były niedostępne w pamięciach masowych tej klasy. Oferuje ona lepszą wydajność, skalowalność, niezawodność i łatwość obsługi. Wszystko to z korzyścią dla klientów, którzy zyskują szansę wdrożenia zaawansowanej i jednocześnie atrakcyjnej kosztowo platformy.

Hitachi AMS Series 2000 oferuje wydajność nawet 4 razy wyższą od rozwiązań starszej generacji, a także możliwość konsolidacji połączeń SAN typu iSCSI, NAS oraz Fibre Channel. Rodzina AMS 2000 składa się z trzech modeli: Hitachi AMS 2100, Hitachi AMS 2300 i Hitachi AMS 2500. Rozwiązania te cechują się dostępnością na poziomie „pięć 9”, czyli 99,999 procenta. Rodzina Hitachi AMS Series 2000 oferuje następujące rozwiązania technologiczne:

  • Dynamiczny kontroler równoważenia obciążeń Hitachi (Dynamic Load Balancing) – w przeciwieństwie do asymetrycznych kontrolerów tradycyjnych systemach pamięci masowych klasy średniej – eliminuje typowe wąskie gardła i „gorące punkty”, które mogą zmniejszyć czas odpowiedzi systemu wejścia/wyjścia. W tym celu prowadzony jest monitoring wykorzystania każdego kontrolera, co umożliwia dynamiczne włączanie równoważenia obciążeń.
  • Pierwszy w branży podsystem dyskowy 3Gb/s typu Serial Attached SCSI (SAS) zastosowany w platformie pamięci masowych klasy średniej. Technologia ta usuwa ograniczenia architektoniczne związane z przestarzałą topologią pętlową Fibre Channel. Nowe rozwiązanie jest w stanie obsłużyć do 32 wydajnych połączeń typu punkt-punkt o przepustowości 3 Gb/s każde w trybie full duplex, co w sumie daje przepustowość wynoszącą 9600 MB/s. Powoduje to olbrzymi wzrost transferu danych.
  • Funkcja „Spin down; Spin up” zmniejszająca zużycie energii. Gdy żadna aplikacja biznesowa nie wymaga dostępu do dysków twardych, są one wyłączane, a w chwili pojawienia się żądania – błyskawicznie uruchamiane. Biorąc pod uwagę rosnące ceny i zużycie energii przez centra danych, rozwiązanie to znacznie zmniejsza koszty przechowywania i dostarczania informacji, ograniczając także emisję związków węgla i koszty chłodzenia. Tworzy to idealne rozwiązanie dla klientów mających archiwalne dane o dużej objętości lub wirtualne biblioteki taśmowe, gdzie dostęp do danych jest stosunkowo rzadki.
  • Optymalizacja pod kątem środowisk serwerów wirtualnych. Rodzina Hitachi AMS 2000 eliminuje niedociągnięcia tradycyjnych platform pamięci masowych średniej wielkości w przypadku zastosowania technologii wirtualizacji serwerów, takich jak nierówna wydajność, problemy z przydzielaniem zasobów, a także ogólne problemy z jakością usług.
  • Mechanizm dynamicznego przydzielania przestrzeni (Thin Provisioning), który umożliwia przydzielanie wirtualnego miejsca na dyskach z uwzględnieniem przyszłych potrzeb aplikacji. Jeżeli pojawi się potrzeba zastosowania dodatkowych dysków fizycznych, można je dodać w późniejszym terminie, po niższym koszcie; samo wdrożenie odbywa się bez jakichkolwiek przerw w działaniu najważniejszych aplikacji.

„Średniej wielkości przedsiębiorstwa stoją przed dokładnie takimi samymi wyzwaniami jak większe podmioty. Z drugiej strony, oczekują mniejszej skali rozwiązań i bardziej przystępnej ceny. Niestety, branża pamięci masowych zdecydowanie zbyt często reagowała na to zapotrzebowanie, zdecydowanie ograniczając zestaw funkcji” – powiedział Mark Peters, analityk z Enterprise Strategy Group. „Nowy produkt AMS firmy Hitachi wywraca takie podejście do góry nogami. Firma zaoferowała system średniej wielkości, który łączy zaawansowaną funkcjonalność i przystępną cenę z elastycznością oraz łatwością obsługi. Podstawą szerokich możliwości systemu jest zastosowanie przez firmę Hitachi podsystemu dyskowego SAS w połączeniu z zaawansowanym kontrolerem typu symetryczny aktywny-aktywny. Wszystkie funkcje są dostępne za pomocą prostego w obsłudze interfejsu graficznego.”

John Mansfield, starszy wiceprezes ds. globalnej strategii i rozwoju rozwiązań pamięci masowych w Hitachi Data Systems, powiedział: „Hitachi Data Systems wykorzystuje swoją głęboką wiedzę z prac badawczo-rozwojowych, a także innowacyjne podejście do pamięci masowych, żeby zaoferować klientom najlepsze w klasie technologie i rozwiązania. Efektem tego jest łatwość zarządzania, niezawodność i skalowalność naszych produktów, które spełniają stale rosnące potrzeby klientów średniej wielkości. Hitachi AMS 2000 oferuje widoczne korzyści nie tylko w zakresie działalności biznesowej, ale także przyjazności centrum obliczeniowego dla środowiska. W czasach topniejących budżetów IT i wysokich kosztów energii, jest to niezwykle atrakcyjna propozycja, dzięki której Hitachi Data Systems szybciej zwiększy swoje udziały w rynku pamięci masowych średniej wielkości.”

Więcej informacji na temat oferty Hitachi Adaptable Modular System 2000 znajduje się na stronie http://www.hds.com/products/storage-systems/adaptable-modular-storage-2000-family/index.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu