Fabryka Bridgestone w Poznaniu świętuje dziesiąte urodziny

26 września pracownicy Bridgestone Poznań świętowali 10. rocznicę funkcjonowania fabryki opon Bridgestone, jednego z największych pracodawców w Poznaniu.
W ceremonii uczestniczyło ponad 140 gości, a wśród nich: Ryuichi Tanabe, Ambasador Japonii w Polsce, Toru Tsuda, prezes zarządu Bridgestone Europe oraz przedstawiciele lokalnych władz i prasy.

Przez ostatnią dekadę fabryka w Poznaniu wyprodukowała ponad 40 milionów najwyższej jakości opon Bridgestone do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Była też pierwszym zakładem poza Japonią produkującym opony typu run flat. Gdyby ustawić wyprodukowane w Poznaniu opony w jednym rzędzie, połączyłyby one Poznań z Kurume – japońskim miastem, w którym prawie 80 lat temu powstało Bridgestone Corporation.

W swoim przemówieniu Masayuki Sorioka, dyrektor naczelny Bridgestone Poznań podziękował pracownikom fabryki za ich codzienną pracę oraz zaangażowanie, a ambasador Japonii nie krył zadowolenia z tytułu dobrej współpracy pomiędzy oboma narodami. – To wspaniałe, że razem potrafimy pracować na nasz wspólny sukces – powiedział Ryuichi Tanabe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu