ProLogis otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród rynku nieruchomości w Europie

ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o zdobyciu prestiżowej nagrody przyznawanej przez dwa czołowe europejskie wydawnictwa rynku nieruchomości.
ProLogis otrzymał „European Green Award” za swoje osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i najlepszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Nagrodę przyznał Property Week, jedno z wiodących czasopism branżowych na rynku nieruchomości, oraz niemiecki magazyn Immobilien Zeitung. Nagrodę wręczono podczas uroczystości European Property Awards, która odbyła się w ramach konferencji Expo Real w Monachium w dniach 6 – 8 października 2008 roku.

„W ostatnich latach głównym priorytetem ProLogis było usystematyzowanie i rozwój inicjatyw zrównoważonego rozwoju,” powiedział Gary Anderson, Prezes ProLogis na Europę i Bliski Wschód. „Możemy z dumą powiedzieć, że poczyniliśmy duże postępy, a jednocześnie ciągle stawiamy sobie nowe cele i ustanawiamy nowe standardy w zakresie wydajności energetycznej budynków, ograniczania śladu węglowego oraz minimalizacji całkowitego naszego oddziaływania na środowisko. To wyróżnienie liderów branży w dziedzinie najlepszych praktyk ochrony środowiska, potwierdza zaangażowanie ProLogis w zrównoważony rozwój i podkreśla, jak ważna jest ta dziedzina dla naszej organizacji”

Nagrody European Property Awards są przyznawane co roku firmom działającym na europejskim rynku nieruchomości w wielu kategoriach. Zwycięzców wybiera grono 100 ekspertów, którzy oceniają uczestników w oparciu o ich osiągnięcia w pierwszej połowie roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu