Nowy CEO Atos Origin w regionie Niemiec i Europy Centralnej

Winfried Holz został powołany na stanowisko Chief Executive Officer w firmie Atos Origin na Niemcy i Europę Centralną. Obowiązki Dyrektora Generalnego regionu przejmie 1 listopada 2008 r. Będzie odpowiedzialny za oddziały firmy w Niemczech, Austrii i Polsce. Wchodząc w skład Grupy Komitetu Wykonawczego będzie podlegać bezpośrednio Philippowi Germond, Prezesowi Zarządu, a zarazem Dyrektorowi Generalnemu Atos Origin.

Winfried Holz posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży informatycznej. Przed objęciem stanowiska CEO w Atos Origin, pełnił funkcję dyrektora generalnego Fujitsu Services w Niemczech. Przedtem odpowiadał za rozwiązania firmy Siemens Business Services na całym świecie.

– Niemcy są drugim co do wielkości rynkiem IT w Europie. Przyczyniają się w ogromnej mierze do wysokich wyników Atos Origin w skali globalnej. Cieszę się, że właśnie stamtąd pochodzi nasz nowy CEO. Winfried Holz jest bardzo rozpoznawalną postacią w branży usług IT, mówi Philippe Germond, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy.

Winfried Holz zastąpi na stanowisku Petera t’ Jonga. Poprzedni CEO nie opuści jednak struktur Atos Origin. Pozostanie na stanowisku kierowniczym w holenderskim oddziale firmy.

– Cieszę się na myśl o nowych wyzwaniach jakie czekają mnie w Atos Origin. Celem, który planuję realizować przez najbliższe lata, jest umocnienie pozycji Atos Origin jako lidera IT na rynku Niemiec i Europy Centralnej – komentuje Winfried Holz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu