Eric Verniaut nowym wiceprezesem zarządzającym działu usług specjalistycznych firmy Lawson Software

przez | 10/10/2008

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała, że Eric Verniaut (l. 42) rozpocznie pracę 3 listopada 2008 r. jako wiceprezes zarządzający działu usług specjalistycznych firmy Lawson (Lawson Professional Services). Verniaut przejdzie do firmy Lawson z przedsiębiorstwa T-Systems Enterprise Services, gdzie był dyrektorem generalnym na region Ameryki Północnej i prezesem na region Ameryki Północnej i Południowej.

Firma T-Systems z siedzibą we Frankfurcie nad Menem to obsługująca klientów biznesowych spółka o rocznych obrotach rzędu 16 mld USD, której właścicielem jest koncern Deutsche Telekom Group. T-Systems North America to filia T-Systems z siedzibą w stanie Michigan. Jest czołowym dostawcą rozwiązań z zakresu technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Eric Verniaut odpowiadał za działalność firmy T-Systems w regionie Ameryki Północnej i Południowej, zarządzał więc przedsiębiorstwem o obrotach rzędu 500 mln USD, zatrudniającym ponad 3000 pracowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i Argentynie.

Verniaut dysponuje 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie zarządzania firmami z branży informatycznej, szczególnie w dziedzinie usług specjalistycznych. W latach 1992-2006 pracował w firmie informatycznej i konsultingowej gedas Group, przejętej przez T-Systems w 2006 r., w której zajmował liczne międzynarodowe stanowiska kierownicze, awansując ostatecznie na dyrektora zarządzającego na region Ameryki Północnej i Południowej. W firmie gedas Verniaut odegrał zasadniczą rolę w umiędzynarodowieniu działu usług specjalistycznych, co zapewniło trwały wzrost przychodów i wskaźnika EBIT (informującego o zysku brutto, bez uwzględniania przychodów i kosztów finansowych).

Przed współpracą z firmą gedas Eric Verniaut rozpoczął swoją karierę jako kierownik projektu w firmie IBM Deutschland w Berlinie. Ukończył zarządzanie przedsiębiorstwem na uniwersytecie Anglia Polytechnic University w Cambridge, a także studia licencjackie w zakresie handlu na paryskiej uczelni INSEEC. Zna biegle język angielski, niemiecki, francuski i hiszpański.

Na nowym stanowisku bezpośrednim zwierzchnikiem Erica Verniaut będzie Harry Debes, prezes i dyrektor generalny firmy Lawson. Verniaut będzie pracował w centrali firmy w St. Paul w stanie Minnesota.

– 20-letnie doświadczenie Erica Verniaut dowodzi, że dysponuje on poważnymi, sprawdzonymi zdolnościami przywódczymi w zakresie zarządzania dużymi działami usług specjalistycznych – twierdzi Harry Debes. – Dzięki temu będzie w stanie zapewnić klientom wysokiej jakości wyniki i konsekwentnie realizować cele finansowe i operacyjne firmy. Uważam go za świetne uzupełnienie naszego zespołu – dodaje Harry Debes.

– Lawson to naprawdę światowa firma, która nieustannie poszerza swój zasięg, wprowadzając na rynek innowacyjne produkty i otwierając oddziały w nowych regionach – powiedział Eric Verniaut komentując decyzję o swojej nominacji. – Globalny dział usługowy jest kluczowym czynnikiem wyróżniającym firmę Lawson na rynku, ponieważ proponujemy klientom kompleksowe rozwiązania i jedyną w swoim rodzaju ofertę o wartości strategicznej. Z przyjemnością stanę na czele tego światowego zespołu, który ciągle się zmienia, dążąc do osiągnięcia najwyższej klasy – dodał Eric Verniaut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.