VI edycja Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu

W dniach 9 – 11 października 2008 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się VI Ogólnopolski Salon Franchisingu. Jest to jedyna impreza w Polsce, która umożliwia bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm franczyzowych różnych branż i wybór najlepszego dla siebie biznesu.
Franczyza staje się coraz bardziej popularną formą działalności gospodarczej. Według danych z Raportu o franchisingu, na przełomie 2007 i 2008 roku działało w Polsce 39 tys. sklepów i punktów usługowych zrzeszonych w sieciach. Rynek franczyzowy stale rośnie. Aktualnie przychody ze sprzedaży franczyzobiorców i agentów plasują się na poziomie 72 mld. zł, co stanowi  prawie 7 proc. polskiego PKB. Coraz więcej osób woli również zainwestować pieniądze w sprawdzony biznes, niż zaczynać firmę od zera. Widać to również po rosnącej frekwencji odwiedzających Ogólnopolski Salon Franchisingu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych franczyzą, a także wystawców. W 2007 roku impreza zgromadziła 28 firm i ok. 2 tysięcy gości. Według prognoz organizatorów Salonu w tym roku w imprezie weźmie udział ok. 40 wystawców i ok. 3,5 tys. odwiedzających.

Ogólnopolski Salon Franchisingu skierowany jest do osób, które szukają sprawdzonego pomysłu na biznes oraz korzystnej formy inwestycji. Jest jedyną imprezą w Polsce, która w jednym miejscu gromadzi sieci franczyzowe z różnych sektorów rynku. Podczas targów zainteresowani biznesem pod znanym logo będą mogli poznać i porównać oferty kilkudziesięciu firm oraz porozmawiać z franczyzodawcami.

Salon Franchisingu odbywa się cyklicznie od sześciu lat. Zaletą imprezy jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu potencjalnych franczyzobiorców z przedstawicielami firm oferujących licencję. – Według informacji wielu wystawców kontakty nawiązane podczas Salonu Franczyzy bardzo często zaowocowały później trwałą współpracą franczyzową – mówi Arkadiusz Słodkowski, dyrektor PROFIT system.

Podczas każdej edycji Salonu odbywa się Forum edukacyjno-szkoleniowe, na którym omawiane są główne założeniami franczyzy oraz rozwiązania prawne regulujące tę formę biznesu. W 2008 roku Forum odbędzie się 10 października w piątek.

Tegoroczny Salon Franchisingu, podobnie jak w 2007 roku, odbędzie się razem z Targami Twoje Pieniądze. Zbieżność tematyczna obu wydarzeń umożliwia uczestnikom zapoznanie się z różnymi formami inwestycji. – Franczyza obok wypróbowanego sposobu na własny biznes i zarabiania pieniędzy może być doskonałą formą inwestowania – mówi Arkadiusz Słodkowski. Podczas imprezy będzie można zasięgnąć informacji o sposobach inwestycji i wykorzystaniu różnych form finansowania biznesu. Nowością Targów Twoje Pieniądze i Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu będzie obecność Giełdy Papierów Wartościowych, która w programie „All that stock Exchange” zaprezentuje zasady działania GPW i inwestowania w papiery wartościowe.

Organizatorami Salonu są: PROFIT system, firma konsultingowa specjalizująca się w doradztwie franczyzowym, Zarząd Targów Warszawskich S.A. – spółka organizująca profesjonalne imprezy wystawiennicze (m.in. Forum Kapitałowo-Finansowe Twoje Pieniądze). Salon odbywa się pod patronatem Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu