Riverbed ogłasza wybór platformy VMware dla urządzeń Riverbed Steelhead

Riverbed rozpocznie stosowanie oprogramowania firmy VMware jako platformy wirtualizacyjnej rozwiązania Riverbed, oferującego wiodące usługi transmisji danych typu Edge. Rozwiązanie to czyni realną wizję biura bez serwerów.
Firma Riverbed Technology (NASDAQ: RVBD) lider technologiczny i rynkowy w dziedzinie usług dla sieci rozległych (WDS) oglosił umowę OEM na stosowanie oprogramowania VMware jako preferowanej platformy wirtualizacyjnej dla Riverbed Services Platfrom (RSP), rozwiązania wirtualizacyjnego w produktach Steelhead®. Dzięki VMware działającemu w produktach Steelhead przedsiębiorstwa mają możliwość dalszej konsolidacji infrastruktury IT i  usprawnienia zarządzania do pięciu zdalnych wirtualnych biurowych usług edge (bez potrzeby dedykowanych serwerów). Wielu firmom to podejście pozwoli ulepszyć wykorzystywanie posiadanych zasobów, zwiększyć efektywność, a tym samym zredukować koszty utrzymania sytemów informatycznych i łącz. Usługi, które aktualnie mogą działać przez RSP to między innymi streaming, drukowanie a także usługi DNS/DHCP/IPAM:

“Obserwujemy w firmach silną tendencję w kierunku centralizacji serwerów i konsolidacji infrastruktury IT” powiedział Joe Skorupa wiceprezes działu badawczego Gartner Inc. “Jednocześnie istnieją takie kluczowe aplikacje i usługi, które muszą być dostępne nawet w bardzo oddalonych lokacjach. Traktowane jako całość, optymalizacja WAN i technologie wirtualizacji pozwalają organizacjom na postępujące obniżanie kosztów operacyjnych i kapitałowych poprzez konsolidację IT, a także dają pewność, że końcowy użytkownik będzie miał dostęp do najważniejszych aplikacji i usług.”

Riverbed Services Platform (RSP): wirtualizowane usługi Edge oparte na Vmware

VMware zaopatruje Riverbed w najbardziej solidne i szeroko rozpropagowane platformy wirtualizacyjne. Ponad 120 tysięcy klientów, a także komplet firm z listy Fortune 100, korzystało z platformy VMware, co umożliwiło wirtualizację ich centrów danych i pomogło w zapewnieniu ciągłości biznesu. Urządzenia Riverbed Steelhead przyspieszają wydajność aplikacji pomiędzy centrami danych, odległymi biurami i pracownikami w terenie o 5 do 50 razy, w niektórych przypadkach nawet 100 razy. Nagradzane produkty Steelhead umożliwiają firmom konsolidację IT i poprawę procesów backupu i replikacji w celu zapewnienia integralności danych, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności pracowników, którzy otrzymują szybki dostęp do narzędzi potrzebnych w codziennej pracy.

RSP, wirtualizowane przez VMware, jest skalowalną platformą usług transmisji danych, która pozwala klientom wdrożyć najlepsze w swojej klasie usługi Edge, które do tej pory wymagały dedykowanych serwerów, jako wirtualnych maszyn. Klienci mogą wdrożyć te wirtualne urządzenia bezpośrednio na produktach Steelhead by dalej minimalizować infrastrukturę sprzętową w oddziale firmy.

„Oparcie RSP na VMware pozwala zaoferować naszym klientom najbardziej solidne i szeroko spotykane oprogramowanie wirtualizacyjne dostępne wprost na naszej platformie Steelhead,” powiedział Jerry Kennelly, prezes zarządu i CEO firmy Riverbed Technology. „Wspólne usługi, VMware i Riverbed pozwalają na bezserwerowe zdalnie sterowane biurowe przetwarzanie danych, co podnosi wydajność IT, przy jednoczesnym zapewnieniu naszym klientom wysokiej wydajności przetwarzania danych i produktywności opartej na wiedzy wszystkich pracowników, gdziekolwiek się znajdują.”

Riverbed wspólnie z VMware jako podstawową platformą wirtualizacji w ramach RSP, będzie w stanie zaoferować aż do pięciu wirtualnych maszyn na każdym urządzeniu Steelhead. Riverbed podejmie współpracę z VMware by zachęcać firmy zrzeszone w Riverbed Technology Alliance (RTA) do wstąpienia do VMware Technology Alliance Partner (TAP) i walidacji wirtualnych urządzeń RSP, aby zapewnić bezproblemową integrację z VMware Infrastructure 3, wiodącym pakietem na rynku wirtualizacji i zarządzania. Wirtualne urządzenia RSP będą również oferowane na VMware Virtual Appliance Marketplace – wiodącym branżowym internetowym katalogu wirtualnych urządzeń, oferującym ponad 900 wspieranych wirtualnych maszyn. Aplikacje innych producentów i usługi, ktore zakwalifikowano początkowo do nowego RSP opartego na technologii VMware to:

  • Secure Computing Secure SnapGear® firewall technology
  • Infoblox NIOS software for DNS/DHCP/IPAM
  • Wowza serwer do streamingu mediów
  • Usługi drukowania

Dodatkowo, na RSP klienci będą mogli umieszczać własne moduły oprogramowania, takie jak VMDKs, Microsoft Windows itd.

Riverbed planuje szybkie poszerzanie oferty o nowe aplikacje udostępniane jako wirtualne maszyny, co będzie pomagać w dynamicznej popularyzacji RSP, jako platformy wirtualizowanych usług typu Edge.

„VMware, z entuzjazmem podchodzi do faktu, że Riverbed zaoferuje RSP oparte na platformie wirtualizacyjnej VMware,” powiedział Shekar Ayyar, wiceprezes oddziału współpracy infrastrukturalnej w VMware. „Połączone rozwiązanie pozwoli klientom łatwiej i skuteczniej rozszerzyć wirtualne otoczenie na ich oddziały, tak by mogli wdrożyć dodatkowe usługi na urządzeniach Riverbed bez negatywnego wpływu na szybkość dostępu i wydajność.”

Urządzenia Steelhead firmy Riverbed pomagają przedsiębiorstwom znacznie przyspieszyć współpracę między pracownikami. Jest to możliwe ponieważ praca odbywa się  w środowisku VMware, którego zastosowanie owocuje bardziej scentralizowanymi i skonsolidowanymi zasobami IT i nie powoduje utraty wydajności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu