300 tys. głosów internautów w sprawie sporu Drzewiecki – PZPN w sondach Onetu i tvn24.pl

Wczoraj portal Onet.pl i serwis tvn24.pl przeprowadziły ankietę wśród użytkowników, w której zadano pytania: „Czy rząd powinien ustąpić w sporze z PZPN”, „Jak powinien postąpić minister Mirosław Drzewiecki w sporze z PZPN?”, „Czy z uwagi na grożące reprezentacji Polski konsekwencje Zarząd PZPN powinien zostać odwieszony, a kurator odwołany?”.
Internauci są zgodni ze stanowiskiem, że minister Mirosław Drzewiecki nie powinien ustępować w konflikcie z PZPN. Użytkownicy chcą gruntownych zmian, nawet pod groźbą zawieszenia udziału polskiej drużyny w prestiżowych rozgrywkach przez międzynarodowe organizacje piłkarskie.

Aż 81 proc. głosujących w sondzie w pełni popiera działania ministra Drzewieckiego. O przyszłość polskiej piłki po sporze z FIFA i UEFA boi się 12 proc. internautów i są przeciwni twardym działaniom. Jednocześnie, bardzo niewiele osób ma do sprawy stosunek neutralny. Jedynie 4 proc. głosujących internautów sprawą się nie interesuje, a 3 proc. uważa, że trudno powiedzieć czy „rząd powinien ustąpić w sporze z PZPN”.

Bardzo podobnie uważają internauci odpowiadający na pytanie jak powinien postąpić minister Drzewiecki w sporze z PZPN.

76 proc. z nich jest zdania, że minister „powinien doprowadzić do gruntownych zmian w PZPN, nie zważając na ultimatum”. 17 proc. uważa, że Drzewiecki powinien ulec, ale 4 proc. chciałoby tego jedynie ze względów taktycznych – ich zdaniem minister powinien przeczekać – ustąpić na jakiś czas, a w przerwie między meczami eliminacyjnymi znów wprowadzić kuratora do PZPN.  Niemal co dziesiąty internauta jest za innym sposobem walki z korupcją w sporcie, a 4 proc. jest bezwzględnie za ustąpieniem ministra w sporze. Zamieszaniem wokół PZPN nie interesuje się co dwudziesty z głosujących internautów na portalu ontet.pl, a jeden na pięćdziesięciu nie wie jak powinien postąpić minister.

Liczba odpowiedzi w sondach: około 100 tys. głosów oddanych w serwisie wiadomości.onet.pl, około 150 tys. w serwisie sport.onet.pl i około 30 tys. w serwisie tvn24.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu