Przez grę do serca klienta

Firmy budując swój wizerunek uciekają się często do nietypowych narzędzi, które pozwalają wykreować wokół nich pozytywną siatkę skojarzeń. Przykładem takich działań są umieszczane na stronach firmowych gry internetowe. Dobrze przygotowana i ciekawa gra może ocieplić wizerunek marki, a w perspektywie umożliwia zwiększenie rozpoznawalności oferowanych produktów.

Na taki zabieg decydują się coraz częściej firmy i korporacje, których profil działalności nie jest w żaden sposób związany z rozrywką. Dzięki temu ich relacja z klientem staje się bliższa i doprawiona szczyptą humoru.

– Dotychczas funkcję łącznika na linii firma-klient starały się pełnić blogi firmowe, jednakże zjawisko to stało się już powszednim i powielanym schematem, w związku z czym nasi klienci szukają nowych środków wyrazu. Proponujemy wówczas stworzenie mini-gry, która poprzez wywołanie uśmiechu, przyczyni się u jej odbiorców do utrwalenia pozytywnego skojarzenia z macierzystą marką – stwierdza Dorota Salawa, Account Manager w Grupie Adweb (http://adweb.pl).

Jednym z ostatnich przykładów tego typu działań jest aplikacja przygotowana dla dystrybutora robotów przemysłowych – firmy Astor, która stanowi wsparcie kampanii reklamowej „Kawasaki Przyjazna Robotyka”. Gra dostępna pod adresem http://astor.com.pl/robotyka/gra/ w lekki sposób prezentuje możliwości robota marki Kawasaki. Któż bez tej małej aplikacji poznałby zasadę działania robota paletyzującego? Na podobne rozwiązanie zdecydowało się Centrum Kształcenia i Konsultacji ResQ, prezentując grę ResQman (http://www.ckkresq.pl/gra/), w której można poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.

– W związku z rosnącym zainteresowaniem klientów grami internetowymi, w Grupie Adweb wyewoluował „team”, który specjalizuje się w tego typu zleceniach. Osoby przygotowujące aplikację mają na względzie nie tylko graficzne i techniczne „dopieszczenie” projektu, ale również – co najważniejsze w grach – stworzenie produktu, który zapewni po prostu chwilę rozrywki – dodaje Dorota Salawa.

W najbliższym czasie trend ten najprawdopodobniej będzie przybierał na sile, a rosnąca przepustowość Internetu pozwoli na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych gier. Zjawisko to można zaobserwować już dziś, gdyż w Sieci można natknąć się na dostępne „online” odświeżone wersje gier, które jeszcze w latach 90-tych funkcjonowały jako komercyjne produkty, instalowane na twardych dyskach ówczesnych komputerów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu