Nowe energooszczędne urządzenia ułatwiające rozbudowę sieci bezprzewodowych do standardu Wireless-N

NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000), Wireless-N Modem Router (DGN2000), Wireless-N Router  i USB Adapter Kit (WNB2100) oraz Wireless-N Modem Router i USB Adapter Kit (DGNB2100) oferują funkcję Push ‘N’ Connect nawiązującą bezpieczne połączenia sieciowe, wydajność Wireless-N i dłuższy zasięg dzięki QoS
NETGEAR®, Inc., wprowadziła do oferty nową linię rozwiązań sieciowych Wireless-N, która jeszcze bardziej ułatwia rozbudowę domowej sieci do wydajnego i bezpiecznego standardu Wireless-N. Nowe urządzenia NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Router z wbudowanym modemem DSL (DGN2000) oferują wydajność niezbędną do jednoczesnej obsługi wymagających aplikacji sieciowych, takich jak przeglądanie stron www, telefonię internetową, gry sieciowe i strumieniowe przesyłanie wideo HD, uzupełnione o system QoS zapewniający nadawanie priorytetu odpowiednim pakietom w ruchu jednoczesnym.

Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Modem Router (DGN2000) dostarczane są z instalacyjną płytą CD z asystentem instalacji NETGEAR Smart Wizard, który przyspiesza i ułatwia ten proces. Po zainstalowaniu, funkcja NETGEAR Push ‘N’ Connect w połączeniu z Wi-Fi Protected Setup (WPS) eliminują konieczność pamiętania haseł sieciowych i umożliwiają bezpieczne łączenie komputerów z routerem przez proste naciśnięcie przycisku. Zarówno Wireless-N Router jak i Wireless-N Modem Router wytwarzane są w ekologicznym systemie “NETGEAR Green”, obejmującym opakowania wytworzone w 80% z surowców z odzysku, zasilacze z certyfikatem Energy Star® oraz mechanicznym wyłącznikiem umożliwiającym oszczędzanie energii, gdy sieć nie jest wykorzystywana. Ponadto, osobny, wygodnie umiejscowiony wyłącznik urządzenia Wireless-N Modem Router (DGN2000) pozwala wyłączyć bezprzewodową część sieci.

“Rosnąca liczba domowych aplikacji roboczych i rozrywkowych, pracujących w domowej infrastrukturze sieciowej, zaczyna wyczerpywać możliwości przepustowe starszych routerów i modem-routerów opartych na protokole Wireless-G (802.11g),” – powiedział Som Pal Choudhury, menedżer linii zaawansowanych produktów sieciowych NETGEAR. „Podwyższona przepustowość sieci bezprzewodowej i rozszerzony zasięg, osiągalne dzięki technologii Wireless-N umożliwiają jednoczesne korzystanie z aplikacji, takich jak telefonia VoIP, strumieniowe przesyłanie wideo i multimediów, granie w gry konsolowe oraz przeglądanie Internetu. Wprowadzenie nowych rozwiązań sieciowych Wireless-N ułatwia i zmniejsza koszt zastąpienia aktualnych routerów czy modem-routerów urządzeniami obsługującymi nowe, wymagające aplikacje. Nowa linia produktów jest funkcjonalna, wydajna, łatwa w obsłudze i energooszczędna.”

NETGEAR, oprócz routera i modem-routera Wireless-N, które umożliwiają niedrogą rozbudowę sieci do jednoczesnej obsługi nowych urządzeń Wireless-N, jak i starszych Wireless-G, zapowiedział również wprowadzenie do oferty zestawów sieciowych, w skład których wchodzić będzie adapter USB Wireless-N i nowy router. Zestaw Wireless-N Router i USB Adapter Kit (WNB2100) oraz Wireless-N Modem Router i USB Adapter Kit (DGNB2100) umożliwiają jednoczesną rozbudowę komputerów i sieci do obsługi wysokiej przepustowości i szerokiego zasięgu, możliwych dzięki technologii Wireless-N.

Wireless-N Modem Router (DGN2000) wyposażony jest w modem ADSL2+ umożliwiający podłączenie istniejących urządzeń DSL i eliminuje potrzebę instalowania oddzielnego modemu. Dzięki obsłudze wielu identyfikatorów SSID przez Wireless-N Modem Router, możliwe jest tworzenie unikatowych identyfikatorów SSID i zabezpieczeń dla dostępu tymczasowego (tryb „gość”), bez konieczności podawania kodu użytkownika.

“Nasze nowe produkty oferują wydajność, łatwość obsługi i energooszczędność porównywalną                    z najbardziej zaawansowanymi routerami i bramkami, przy zachowaniu niewygórowanych cen. Nasz router i modem-router są w pełni wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami 802.11b/g, a adapter USB dołączony do zestawów sieciowych umożliwia rozbudowę starszego komputera o obsługę sieci Wireless-N za ułamek ceny nowego notebooka z kartą sieciową Wireless-N.” – dodał Som Pal Choudhury.

NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Router z modemem DSL (DGN2000)

NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Router z modemem DSL (DGN2000) zapewniają najwyższą bezprzewodową wydajność i najdalszy zasięg sieci Wireless-N, z jednoczesną obsługą starszych urządzeń sieciowych 802.11g. Wireless-N Router z modemem DSL jest wyposażony w modem ADSL2+ umożliwiający łatwe i sprawne zastąpienie istniejących urządzeń, dostarczonych przez operatora Internetu DSL. WNR2000 i DGN2000 mają zasilacze, które otrzymały certyfikat energooszczędności Energy Star oraz mechaniczny wyłącznik umożliwiający oszczędzanie energii, gdy sieć nie jest potrzebna.

NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Router z modemem DSL (DGN2000) umożliwiają szybkie i łatwe nawiązanie bezpiecznego połączenia sieciowego z solidnymi zabezpieczeniami takimi jak podwójna zapora (NAT i SPI), ochrona przed atakami (Dos), system wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDS), WiFi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), Wired Equivalent Privacy (WEP), Wireless Access Control do identyfikacji autoryzowanych, bezprzewodowych urządzeń sieciowych oraz funkcja Wi-Fi Protected Setup (WPS) umożliwiająca połączenie urządzeń sieciowych przez naciśnięcie przycisku.

Wireless-N Router (WNR2000) i Wireless-N Router z modemem DSL (DGN2000) dostarczane są           z dwuletnią gwarancją. Oba urządzenia dostępne są w ofercie wiodących sprzedawców detalicznych,  sklepów internetowych oraz sprzedawców VAR, w detalicznej cenie około 269 zł i 364 zł (z VAT).

Zestaw Wireless-N Router i USB Adapter Kit (WNB2100) oraz Wireless-N Modem Router i USB Adapter Kit (DGNB2100)

Zestaw NETGEAR Wireless-N Router i USB Adapter Kit (WNB2100) oraz Wireless-N Modem Router         i USB Adapter Kit (DGNB2100) to RangeMax Wireless-N USB 2.0 Adapter (WN111) w komplecie    z routerem NETGEAR Wireless-N Router (WNR2000) lub routerem Wireless-N Router z modemem DSL (DGN2000). Zestawy umożliwiają rozbudowę domowej sieci i komputera o szybką sieć bezprzewodową i rozszerzony zasięg technologii Wireless-N. Zapewniają wysoką wydajność i zasięg oraz funkcję NETGEAR Push ‘N’ Connect ułatwiającą nawiązanie bezpiecznego połączenia pomiędzy adapterem USB a routerem przez naciśnięcie jednego przycisku.

Zestaw NETGEAR Wireless-N Router i USB Adapter Kit (WNB2100) oraz Wireless-N Modem Router i USB Adapter Kit (DGNB2100) dostarczane są z dwuletnią gwarancją. Zestaw Wireless-N Modem Router i USB Adapter Kit (DGNB2100) jest dostępny w Polsce w cenie 478 zł (z VAT), a zestaw Wireless-N Router i USB Adapter Kit (WNB2100) w cenie 383 zł (z VAT).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu