Ciągłe zabezpieczanie danych dla każdego

TANDBERG DATA, globalny dostawca profesjonalnych systemów do zabezpieczania i archiwizacji danych, oferuje swoje rozwiązania dla MŚP serii RDX QuikStor wraz z nowym oprogramowaniem RDX FileKeeper, łatwym w obsłudze i instalacji rozwiązaniem do backupu posiadającym funkcję Continous Data Protection (CDP). Dzięki tej funkcji uproszczono proces ciągłości i automatyzacji w zabezpieczaniu danych szczególnie
w małych i średnich firmach. Dodatkowo TANDBERG DATA poszerzyła swoją ofertę nośników RDX o nowe kasety o pojemności 320 i 500 GB.

TANDBERG DATA, oddając do dyspozycji użytkowników bazujące na dyskach twardych urządzenia RDX QuikStor wraz z nowym oprogramowaniem RDX FileKeeper, znacznie uprościła proces zabezpieczania danych w małych i średnich firmach. Zainstalowane w zaledwie kilka minut rozwiązanie jest od razu gotowe do działania. W momencie załadowania nośnika oprogramowanie RDX FileKeeper automatycznie rozpoczyna proces zabezpieczania danych, przy czym użytkownik decyduje, czy chce dokonać backupu całego systemu czy ciągłego zabezpieczania użytkowych danych. W standardowej konfiguracji dokonywane jest zabezpieczanie systemu i danych użytkowników według schematu: urządzenie rozpoczyna automatycznie o godzinie 11:00 kopiowanie wszystkich zapisanych danych. Naturalnie użytkownik, w każdej chwili, może dokonać zmian w konfiguracji.

Błędem, bardzo często występującym podczas pracy z komputerem, jest omyłkowe przepisanie ważnych dokumentów lub ich kasowanie. Poprzez zintegrowane w oprogramowaniu
RDX FileKeeper zabezpieczenie różnych wersji tego samego dokumentu (funkcja podobna do snap shotów) i funkcje odtwarzania poszczególnych wersji, błędy te są w prosty sposób eliminowane. Dzięki tej funkcjonalności użytkownicy mogą odtworzyć utracone dokumenty lub ich wcześniejsze wersje jednym kliknięciem myszki. RDX FileKeeper może także automatycznie odnaleźć i odzyskać dane, których miejsce zapisania na dysku twardym nie jest znane.

Przy pełnym odtworzeniu systemu, np. w przypadku całkowitego zniszczenia dysku twardego,
RDX FileKeeper startuje (boot-uje) bezpośrednio z wymiennego nośnika. Ciekawą funkcjonalnością nowego oprogramowania jest także metoda kodowania wszystkich zapisanych na nośnikach informacji kluczem 128-mio bitowym. Uniemożliwia to w razie zagubienia lub kradzieży nośnika odczytanie chronionych hasłem danych.

TANDBERG DATA oferuje także nowe pojemności nośników przeznaczonych do zastosowania
w rozwiązaniach serii RDX QuikStor. Szczególnie wytrzymałe na wstrząsy, łatwe do transportu
i przechowywania kasety o pojemności 320 i 500 GB umożliwiają użytkownikom zabezpieczanie coraz większych ilości danych na jednym nośniku. Zarówno nowe nośniki, jak i już wcześniej dostępne (80 i 160 GB), zapisują informacje z prędkością do 45 MB/sek. (wersja z interfejsem S-ATA) lub do 25 MB/sek. (wersja z interfejsem USB).

Od wprowadzenia do sprzedaży w 2007 roku urządzeń serii RDX QuikStor TANDBERG DATA sprzedała już ponad 80.000 napędów i 250.000 kaset. Przy rozwoju i sprzedaży tych rozwiązań TANDBERG DATA współpracuje z wieloma globalnymi i lokalnymi producentami serwerów. Producenci ci oferują, na mocy umów OEM, RDX QuikStor w swoich stacjach roboczych i serwerach. RDX QuikStor, jako rozwiązanie do zabezpieczania i archiwizowania danych, posiada 90% udziałów w rynku tego typu urządzeń do zabezpieczania serwerów biznesowych i stacji roboczych. Według IDC rynek wymiennych rozwiązań dyskowych, takich jak RDX QuikStor, wzrośnie do ponad 500 milionów USD w roku 2012.

„Badania wykazały, że aż 40% małych i średnich przedsiębiorstw wcale nie zabezpiecza swoich danych. Do tego dochodzi fakt, że około 60% wszystkich ważnych informacji jest zapisanych wyłącznie na PC-tach lub laptopach, które są wyłączone z procesu backupu. Większość użytkowników biznesowych posiada jakieś urządzenia do backupu, ale nie przeprowadza operacji zabezpieczania danych w ustalonych cyklach dziennym lub tygodniowym. Efekt: jedna trzecia użytkowników komputerów w skutek nieprzewidzianych przyczyn traci kompletne dane. Wytrzymałe, łatwe w obsłudze urządzenie „Plug-and-Play” ze zintegrowaną funkcją CDP może zminimalizować lub całkowicie uniemożliwić ryzyko katastrofalnej utraty danych.“ – powiedział Arthur Kilian odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój rynku Eastern Europe & FSU

Tandberg RDX QuikStor jest dostępny w sieci autoryzowanych dystrybutorów i partnerów handlowych producenta na terenie Polski oraz jako część składowa serwerów produkowanych przez polskich producentów (Actina, Adax, NTT, Optimus, Triline, Yamo) i jest dostarczany łącznie
z okablowaniem, kasetą na dane oraz oprogramowaniem RDX FileKeeper. Wraz z zakupem urządzenia Klienci i Partnerzy TANDBERG DATA otrzymują rozbudowany pakiet serwisowy zawierający bezpłatne szkolenia i pomoc techniczną (tel.: 0 0800 TANDBERG) oraz 3-letnią gwarancję z szybką (do 48 godzin) bezpłatną wymianą urządzenia w ciągu 1-go roku jej trwania. Taką samą gwarancją objęte są także nośniki RDX.

Więcej informacji o rozwiązaniu na stronie: http://www.tandbergdata.com/emea/en/rdx/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu