Stacja dysków DS107+ firmy Synology króluje w Niemczech

Dysk sieciowy DS107+ firmy Synology zdobył pierwsze miejsce oraz nagrodę „Zwycięzca Testu” wśród 14 urządzeń typu NAS testowanych przez niemieckie wydanie magazynu CHIP. Dodatkowo dyski Synology DS108j oraz DS207+ zajęły kolejno 3 i 7 miejsce. Synology było jedyną firmą, której 3 produkty uplasowały się w pierwszej „dziesiątce”.

Stacja dysków DS107+ była już zauważona wcześniej. W październiku 2007, gdy urządzenie miało swój debiut na rynku, znalazło się w sekcji “CHIP Top 10” (najlepsze 10 produktów wg magazynu CHIP). Model DS107+ zdobył ponad to nagrodę „Zwycięzcy testu” w sekcji produktów typu NAS w CHIP Deutschland.  Christopher Giese, recenzent CHIP, przyznając DS107+ tytuł „Perfekcyjne centrum sieci” stwierdził: „Żadne inne urządzenie NAS nie oferowało tak pełnego i pomysłowego wyposażenia”. Od tamtej pory, DS107+ zbiera pochwały i nagrody regularnie przez ponad 11 miesięcy. Kampania „Test Użytkowników” trwająca od stycznia, zakończyła się zdobyciem przez DS107+ oceny „Bardzo Dobry” po 6 miesiącach wyczerpującego testowania przez ponad 20 użytkowników.

Podczas testów w CHIP, oprócz funkcjonalności oraz działania, wzięto pod uwagę poziom hałasu i zużycie energii jako dwa tradycyjnie, sprawdzane dla celów recenzji parametry produktów typu NAS. Synology DS107+ po raz kolejny została nagrodzona następującym komplementem z ust wydawców CHIP-a. „Dzięki intuicyjnemu i logicznie zaprojektowanemu systemowi zarządzania, jednodyskowy model Synology DS107+ jest zwycięzcą testu. Wyposażenie jest bez zarzutu, a działanie – bardzo dobre.” – możemy przeczytać w recenzji.

„Żadnej z nagród przyznanych nam przez magazyn CHIP nie bierzemy za pewnik” – mówi Edward Lin, Dyrektor Marketingu w firmie Synology. „Zamiast tego, wciąż rozwijamy nowe właściwości i produkty, by użytkownicy mogli bardziej efektywnie dzielić się cyfrową zawartością. Dobra passa Synology będzie trwała o wiele dłużej.” – dodaje.

Dystrybutorem urządzeń Synology w Polsce jest firma PROXON, z której ofertą można zapoznać się na stronie www.synology.com.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu