Nagroda Lider Informatyki dla Sopockiego WOPR

25 września br. podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie, nagrodzono laureatów tegorocznej edycji konkursu Lider Informatyki. W tym roku  nagrodę specjalną tygodnika Computerworld otrzymało Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które od blisko 10 lat działa w oparciu o rozwiązania technologiczne Polkomtel S.A.
Konkurs od 12 lat organizuje redakcja Computerworld. Jego celem jest wyłonienie przedsiębiorstw i instytucji odnoszących sukcesy w dziedzinie informatyzacji. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak.

Na potrzeby konkursu Lider Informatyki 2008 została przygotowana nowa ankieta dla uczestników, która powstała przy merytorycznej współpracy specjalistów firmy Ernst&Young.

Dzięki Zintegrowanemu Systemowi Ratownictwa WOPR, którego podstawą jest ogólnodostępny numer ratunkowy 601 100 100, w oparciu o łączność komórkową udostępnioną przez firmę Polkomtel i nawigację satelitarną, skrócił się radykalnie czas niesienia pomocy na terenie wszystkich 90. nadbałtyckich kąpielisk oraz 15 plaż nad zalewami, jeziorami i rzekami na terenie całego kraju. Zdecydowanie wzrosło bezpieczeństwo wypoczynku na strzeżonych plażach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu