IBM rozszerza ofertę firmowego pakietu zabezpieczeń dla MSP

Przełomowa inicjatywa ma na celu zredukowanie złożoności i kosztów rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT dla małych i średnich firm.
Firma IBM poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu nowych produktów w celu udostępnienia małym i średnim przedsiębiorstwom rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT przeznaczonych jak dotąd tylko dla wielkich firm. Nowe produkty i usługi dostępne w ofercie IBM Internet Security Systems stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby zgłaszane przez klientów sektora MSP.

Ostatnie badania zespołu IBM X-Force, zajmującego się bezpieczeństwem w sieci, pokazały nasilenie się zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa w Internecie i wykazały, że działy IT nie nadążają z rozwiązywaniem problemów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji w firmach. Nowa oferta IBM usprawnia zarządzanie bezpieczeństwem dostarczając ochronę przed atakami, pozwalając działać z wyprzedzeniem, upraszczając infrastrukturę zabezpieczeń przez konsolidację i redukcję pracy oraz kosztów powiązanych z zapewnieniem zachowania zgodności z wymogami prawa oraz wymogami branżowymi w zakresie bezpieczeństwa zarządzania informacją.

Najnowszy pakiet zabezpieczeń IBM – Proventia Network Multi-Function Security zawiera rozwiązanie UTM (Unified Threat Management) do pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom w zapewnieniu kompleksowego bezpieczeństwa za niższą cenę. Rozwiązanie, składające się z  sześciu modułów, zawiera także SSL VPN przy jednoczesnym zapewnieniu kontroli bezpieczeństwa. IBM oferuje jedyne UTM na rynku, które posiada certyfikat NSS Labs i pomaga klientom w dostosowaniu się do dziesięciu z dwunastu wymagań standardu PCI.

Nowy produkt oferuje działom IT wiele udogodnień, związanych m.in. z zarządzaniem polityką firewalla i kontrolą pasma. System firewall, IPS, antywirus, antyspam, filtrowanie URL, IPSec VPN oraz SSL VPN są zintegrowane w jednym produkcie UTM. IBM ISS eliminuje potrzebę zarządzania wieloma produktami, często różnych dostawców, a co za tym idzie upraszcza zarządzanie i obniża koszty utrzymania.

Nowe cechy i usprawnienia dostępne są także w ofertach IBM Express Advantage, przygotowanych specjalnie z myślą o  firmach z sektora MSP: Express Multi-Function Security Bundle i Express Managed Multi-Function Security Bundle. Ta usługa, mająca charakter usługi zarządzanej, łączy
w sobie ostatnio wprowadzone produkty IBM ISS, a klienci mogą wybierać pomiędzy systemem całkowicie monitorowanym i zarządzanym przez IBM, przez całą dobę, lub monitoringiem systemu tylko nocą i w weekendy.

– IBM Internet Security Systems wciąż wkracza na nowe obszary w zakresie zapewniania firmom bezpieczeństwa. Byliśmy pionierami w dziedzinie ochrony sieci podatnej na zagrożenia, a dzisiaj rozwiązujemy kolejny problem – redukcję kosztów i złożoności systemu bezpieczeństwa. Nowe usprawnienia utrwalają pozycję platformy IBM ISS jako najbardziej wszechstronnego i efektywnego na rynku rozwiązania dla wszystkich przedsiębiorstw – powiedział Paweł Bondar, Service Product Group Manager Security&Privacy, w dziale usług Global Technology Services, IBM Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu