Doskonałe wyniki LeasePlan Fleet Management po II kwartale 2008 roku

przez | 02/10/2008

LeasePlan Fleet Management zajął pierwsze miejsce pod względem liczby obsługiwanych pojazdów, spośród wszystkich firm zrzeszonych w Polskim Związku Leasingu i Wynajmu Pojazdów (PZWLP). Podsumowanie I półrocza sektora Car Fleet Management (CFM), opublikowane przez Instytut Keralla, plasuje LeasePlan w czołówce branży z 9% udziałem w rynku.
Wartość portfela wszystkich obsługiwanych przez LeasePlan pojazdów, po II kwartale 2008 r. wyniosła 10 200. Najwięcej z nich, bo ponad 8 tys., to auta objęte Full Service Leasingiem. Najliczniejsza flota obsługiwana przez LeasePlan w FSL obejmuje obecnie 578 aut. Pozostała część to 1 475 samochody w wyłącznym zarządzaniu oraz 844 w najmie. Taka struktura podziału usług stanowi odzwierciedlenie trendów rozwoju rynku CFM w Polsce.

Z roku na rok wzmacniamy naszą pozycję rynkową. Powiększa się zarówno liczba leasingowanych przez nas samochodów, obsługiwanych klientów, jak i wachlarz świadczonych usług. Jesteśmy liderem rynku CFM, który według danych Instytutu Keralla, nie tylko obsługuje największą flotę, ale również utrzymuje najwyższy przyrost liczby samochodów, spośród wszystkich firm zrzeszonych w PZWLP. Zaledwie w przeciągu dwóch miesięcy od zakończenia drugiego kwartału zdołaliśmy powiększyć obsługiwaną przez nas flotę o 557 pojazdów – liczba aut we flotach LeasePlan na koniec sierpnia 2008 r. wyniosła 10 757. Osiągnięcie takich wyników było możliwe dzięki wspaniałej pracy całego zespołu LeasePlan oraz doskonałej współpracy z klientami i dostawcami – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management.

Rosnąca konkurencja oraz spowolnienie tempa wzrostu całego sektora leasingu nie przeszkodziły Leaseplan’owi także w uzyskaniu aż 9% całkowitego udziału w rynku Car Fleet Management. Jest to drugi wynik spośród wszystkich firm działających w tym sektorze.

LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o. o. jest częścią globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V., światowego lidera wśród firm zarządzania flotami samochodowymi. Na polskim rynku działa od roku 2001 i zarządza flotą 10,2 tys. samochodów, dla ponad 400 klientów. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) spośród zrzeszonych w tej organizacji firm CFM LeasePlan posiada największy, bo 17% udział w rynku wyłącznego zarządzania oraz wynajmu długoterminowego. Oferuje kompleksowe usługi pełnoobsługowego leasingu (wynajmu długoterminowego), w tym:

  • zakup i finansowanie pojazdów, w tym unikatowe rozwiązanie Otwarta Kalkulacja
  • ubezpieczenie – jedyna na polskim rynku firma oferująca własne Ubezpieczenie Flotowe LeasePlan
  • przeglądy i naprawy w sieci preferowanych punktów serwisowych
  • karty paliwowe i zarządzanie paliwem różnych dostawców
  • likwidacja szkód komunikacyjnych – najszybszy proces dzięki integracji ubezpieczenia
  • sprzedaż pojazdów systemie aukcji internetowych
  • nowoczesny portal kliencki LeasePlan Online ułatwiający raportowanie i zarządzanie flotą
  • rozwiązania ekologiczne dla flot – program GreenPlan

W roku 2007 LeasePlan został wyróżniony prestiżową nagrodą Hybryda Flotowa 2007. Według badania „Telefectiv TOP 10 fleet management companies” LeasePlan został uznany najlepszą oraz najbardziej zaufaną firmą branży CFM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.