Nowa wersja Toad for Oracle

Quest Software pod koniec września br. wprowadził do sprzedaży najnowszą wersję narzędzia Toad for Oracle. Jest to jedno z najbardziej znanych i rozpowszechnionych na rynku narzędzi przeznaczonych do tworzenia i rozwoju aplikacji bazodanowych oraz  kompleksowego zarządzania i optymalizacji baz danych. Aktualna wersja pakietu Toad for Oracle 9.7 zawiera dodatkowo zintegrowane narzędzie Toad for Data Analysis, które pozwala na na uproszczenie analiz, tworzenie kwerend i raportów w wieloplatformowych środowiskach bazodanowych.

Toad for Data Analysis 2.0 został stworzony specjalnie na potrzeby analityków baz danych. Pomaga szybko i efektywnie pisać zapytania oraz tworzyć szczegółowe raporty. Umożliwia dostęp do danych z praktycznie każdej platformy włączając Oracle, SQL Server, DB2, Sybase i Microsoft Access. Dodatkowo pozwala na eksport danych do najpopularniejszych formatów plików. Najważniejsze nowe funkcje Toad for Data Analysis 2.0:

 • Możliwość podłączenia do każdego relacyjnego źródła danych w celu tworzenia kwerend i raportów
 • Łatwa automatyzacja często wykonywanych zadań, takich jak powtarzające się kwerendy czy dystrybucje raportów
 • Tworzenie zapytań w oparciu o różne bazy danych i łączenie danych z wielu platform
 • Proste przeglądanie i edytowanie tabel baz danych i obiektów oraz ich relacji w graficznym interfejsie
 • Tworzenie stałych raportów oraz eksportowanie danych do Microsoft Excel za pomocą jednego kliknięcia

„Coraz częściej oczekuje się od specjalistów baz danych Oracle przeprowadzenia wielu czynności, przy użyciu mniejszej ilości narzędzi.” – Claudia Fernandez, dyrektor rozwiązań do zarządzania bazami danych, Quest Software. „Dołączenie Toad for Data Analysis do pakietu Toad for Oracle pozwoliło stworzyć kompleksowe rozwiązanie “all-in-one”, które daje bardzo szerokie możliwości, nie wymagając instalacji dodatkowych narzędzi.”

Najnowsza wersja Toad for Oracle oferuje użytkownikom baz danych Oracle kompletny pakiet narzędzi pomocnych przy tworzeniu i rozwoju aplikacji bazodanowych, kompleksowym zarządzaniu bazą danych, wykonywaniu codziennych zadań administracyjnych oraz tworzeniu analiz i raportów. Ponadto wersja 9.7 Toad’a została rozbudowana o nowe funkcje, które poszerzają możliwości pakietu Toad i ułatwiają korzystanie z niego:

 • Linki do instruktażowych filmów wideo “Top Things You Should Know” ułatwiające deweloperom i administratorom poznanie Toad’a i jego możliwości
 • AppDesigner (poprzednio: Action Palette) pozwala zautomatyzować workflow i zadania wykonywane przez Toad’a, wykorzystując również logikę warunkową
 • Data Generator (w wersjach Professional, Xpert i Suite) pomaga użytkownikom wypełniać tabele danymi do prawidłowego testowania aplikacji
 • Database Browser ułatwia zarządzanie codziennymi zadaniami administratora i korzystanie z menu Toad’a (Toad DB Admin Module i DBA Suite)
 • Porady StatsPack i AWR oferują wskazówki pomagające w rozwiązaniu potencjalnych problemów wydajnościowych i konfiguracyjnych (Toad DB Admin Module i DBA Suite)
 • Testy wydajności pozwalają deweloperom na przeprowadzanie testów kodu dla SLA i odtworzenie obciążenia bazy danych w środowisku testowym (Toad Dev Suite i Toad DBA Suite)
 • Templaty (szablony) RMAN ułatwiają tworzenie skryptów RMAN (Toad DB Admin Module i DBA Suite)
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu