Przejdź do treści

Globalne telekonferencje Datery

Datera SA – firma technologiczna, która projektuje i wdraża nowoczesne, zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne – wzbogaciła serwer Call-eX o nowy moduł. Pozwala on firmom na przeprowadzanie telekonferencji, w których może uczestniczyć dowolna liczba osób z każdego miejsca na świecie.

Nowy moduł nosi nazwę „Pokoje konferencyjne”. Umożliwia on firmom szybką i niezawodną komunikację – np. w sytuacji, kiedy część pracowników przebywa w delegacjach służbowych czy pracuje w domu. Możliwe jest także prowadzenie zdalnych konsultacji, czy tzw. burzy mózgów, co przydaje się zwłaszcza przy pracy nad projektami angażującymi większą grupę współpracowników.

Wirtualny pokój konferencyjny, w którym można przeprowadzić telekonferencję, otwiera firma posiadająca serwer Datera Call-eX. Uczestnicy konferencji dzwonią na specjalnie wydzielony numer z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce. Po połączeniu wpisują określony kod bezpieczeństwa i…..  wchodzą na konferencję. Co ciekawe, numer dostępowy jest zarejestrowany we FreecoNet – jednej z najpopularniejszych w Polsce platform telefonii internetowej. Oznacza to, że z wszystkich innych numerów zarejestrowanych we FreecoNet – bez znaczenia od jakiego operatora pochodzą – można dzwonić na numer dostępowy za darmo. Pozwala to na bardzo duże oszczędności na rachunkach telefonicznych i daje możliwość bezpiecznego podyskutowania o pilnych sprawach w większym gronie.

„Serwer Call-eX stale się rozwija, stając się bogatszy w nowe funkcjonalności. Niedawno zaimplementowaliśmy w nim moduł „Call Center”, dzięki któremu firmy mogą zorganizować sprawnie działające centrum telefonicznej obsługi klienta. Teraz dajemy też możliwość przeprowadzania bezpiecznych telekonferencji – zarówno z partnerami krajowymi, jak i globalnymi. Tym samym przedsiębiorstwa, które posiadają Call-eX, stwarzają sobie nowe i niespotykane dotąd możliwości prowadzenia interesów na światową skalę. Jednocześnie mogą w sposób trwały ograniczyć rachunki telefoniczne nawet o 70 proc.” – mówi Marcin Krasowski, Product Manager Datera Call-eX.

Serwer Datera Call-eX to innowacyjny i nowoczesny produkt adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala na płynną integrację wdrożonych wcześniej w firmie technologii telekomunikacyjnych w jeden spójny system. To z kolei umożliwia bezpieczną migrację do telefonii IP i tym samym redukcję kosztów telefonicznych nawet o kilkadziesiąt procent. Prócz oszczędności na połączeniach, firma zyskuje również dostęp do wielu zaawansowanych rozwiązań, m.in. hostowanej centrali telefonicznej IP PBX, której wdrożenie nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych, systemu automatycznego powitania głosowego IVR, czy modułu Call Center. Teraz użytkownicy serwera Call-eX uzyskują także możliwość prowadzenia telekonferencji.