Broker usług finansowych członkiem Polskiego Związku Faktorów

Hilton-Baird Polska trzynastym członkiem Polskiego Związku Faktorów i jednocześnie pierwszym podmiotem w PZF, który nie jest faktorem. Firma doradztwa finansowego wniesie do Związku międzynarodowe doświadczenie, niezależność i brytyjski know-how.

Polski Związek Faktorów (PZF) jest najważniejszą krajową organizacją w branży usług faktoringowych, zrzeszającą dotąd dwunastu renomowanych faktorów oferujących klientom fachową obsługę zgodną z najwyższymi międzynarodowymi standardami. W dniu 29 września 2008 roku do Związku dołączyła firma Hilton-Baird Polska.

Hilton-Baird to pierwszy na polskim rynku broker usług faktoringowych dla przedsiębiorstw, a jednocześnie pierwszy członek PZF nie będący faktorem. – W zmienionym statucie związku pojawił się status członka wspierającego. Hilton-Baird Polska został nim ze względu na ekspercką wiedzę i międzynarodową pozycję, docenianą między innymi przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju – mówi Piotr Konieczka, wiceprzewodniczący PZF i prezes zarządu BZ WBK Faktor Sp. z o.o. – Liczymy, że broker wniesie do Związku nowe, niezależne spojrzenie, będzie też osią doskonalenia wiedzy o faktoringu w oparciu o najnowsze trendy międzynarodowe – dodaje.

Hilton-Baird Polska jest częścią Hilton-Baird Group, wiodącego eksperta w Wielkiej Brytanii w zakresie finansowania przedsiębiorstw. Oferuje przedsiębiorcom bezpłatną pomoc w wyborze i negocjowaniu najlepszej oferty faktoringu, a także leasingu lub kredytów obrotowych. Międzynarodowi specjaliści Grupy prowadzą na całym świecie szkolenia dla faktorów i ich klientów. W 2007 roku firma wygrała przetarg Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) na poprowadzenie międzynarodowego programu rozwoju faktoringu w Mołdawii. W wielomiesięcznych konsultacjach uczestniczyli najbardziej doświadczeni przedstawiciele Hilton-Baird Polska. Warto podkreślić, że dyrektor generalny firmy Marcin Zaliwski oraz członek zarządu Stanisław Atanasow pracują w branży faktoringowej od ponad 10 lat i popularyzowali tę usługę nad Wisłą.

– Akces do Polskiego Związku Faktorów jest dla Hilton-Baird Polska niezmiernie nobilitujący – podkreśla Stanisław Atanasow. – Jako członek Związku chcemy jeszcze skuteczniej promować w Polsce rozwiązania sprawdzające się na najlepszych rynkach faktoringowych – dodaje. Broker planuje również organizować otwarte szkolenia, przeznaczone zarówno dla faktorów, jak i dla przedsiębiorców. Propagowanie najlepszych standardów idzie w parze z ofertą firmy. – Wierzymy, że usługi doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw są w Polsce potrzebne, tak jak potrzebna i wartościowa jest działalność Expandera czy Open Finance w zakresie kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych – tłumaczy Atanasow.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu