Przejdź do treści

SGI Baltis rozpoczyna sprzedaż mieszkań w Szczecinie

  • przez

Realizację inwestycji, zlokalizowanej między ulicami Krakowską i Europejską w Szczecinie, SGI rozpoczęło w czerwcu 2008 r. W pobliżu centrum miasta, w sąsiedztwie licznych terenów zielonych, powstaje przestrzeń dla aktywnych osób, ceniących nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

W chwili obecnej firma SGI przystępuje się do sprzedaży apartamentów, zaś przyszli mieszkańcy odwiedzający osiedle obserwować mogą przebieg prac fundamentowych.

1 FBA, Grzegorz Kawecki, SGI, Szczecin

Inwestycja składa się z ośmiu kameralnych dwu- i trzypiętrowych budynków. W ramach pierwszego etapu, którego zakończenie przewidziane jest na koniec 2009 r., zostanie oddanych do użytku 5 z nich. Zakończenie budowy drugiego etapu (czyli 3 budynków) planowane jest na drugi kwartał 2010 roku. W chwili obecnej można już zakupić mieszkania budowane w pierwszym etapie. Szczegółowych informacji o cenach i metrażu udziela biuro sprzedaży SGI Baltis przy ulicy Pl. Hołdu Pruskiego 9 w Szczecinie, tel. (091) 88 19 228, (091) 88 19 229 lub (091) 88 19 205.

Aby spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców, osiedle nawiązywać będzie swoim kameralnym charakterem do zalet niskiej, głównie jednorodzinnej lokalnej zabudowy. Autorami projektu inwestycji są czterej architekci znanej pracowni – Federacyjnego Biura Architektonicznego (FBA) ze Szczecina: Małgorzata Rucka, Ryszard Burbicki, Dominik Górski oraz Krzysztof Słomiany.

„Przy współpracy ze szczecińską pracownią położyliśmy duży nacisk na prestiżowy charakter inwestycji, tak aby zespół apartamentowców zapewnił przyszłym mieszkańcom pełen komfort, prywatność i poczucie bezpieczeństwa”– powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Zastosowanie rozwiązań galeriowego układu klatek pozwala na niestandardowe rozwiązania przy podziale przestrzeni zarówno w częściach wspólnych budynków, jak i wewnątrz mieszkań. Dzięki temu możemy dostosować poszczególne apartamenty do indywidualnych oczekiwań naszych klientów” – dodaje Grzegorz Kawecki.

Osiedle spełniać będzie wymogi współczesnej formy i przyjaznej ludziom architektury. Dzięki luźnej formie zagospodarowania terenu budynki rozmieszczone będą w oryginalny sposób – jakby swobodnie rozrzucone na terenie inwestycji. Przestrzeń pomiędzy obiektami wypełnią zaaranżowana zieleń, a także tereny rekreacyjne z elementami małej architektury, takimi jak place zabaw dla dzieci oraz miejsca spotkań i odpoczynku dla mieszkańców. Osiedle posiadać będzie całodobowy monitoring i portiernię znajdującą się w dodatkowym budynku. W ramach inwestycji powstaną także garaże ,mieszczące się w kondygnacjach podziemnych, do których wygodny dostęp umożliwią cichobieżne windy.

„Zaprojektowane przez nas budynki wyróżnia nowoczesna i oryginalna forma. Dzięki płaskim dachom i mocno rozrzeźbionym elewacjom sprawiają wrażenie jakby układanych z kolorowych klocków” – powiedziała Małgorzata Rucka z biura FBA. „Zdecydowane linie architektoniczne budynków przełamuje ciepła kolorystyka elewacji, utrzymanej w beżach, żółciach i rdzawych brązach, skontrastowanych z odcieniami szarości. Na elewacjach zastosowaliśmy różne materiały: ceramikę, szkło i tynki naturalne, a wszystko w stonowanej kolorystyce. Duże przeszklenia i przeźroczyste balustrady dodają budynkom lekkości” – dodaje Małgorzata Rucka.

Nowe osiedle, powstające między ulicami Krakowską i Europejską to już czwarta inwestycja SGI Baltis na terenie Szczecina. Wśród zrealizowanych przez firmę projektów znajdują się Pogodno Park – nowoczesne osiedle zlokalizowane w kwartale pomiędzy ulicami Brodzińskiego, Mickiewicza i Staffa, oraz I etap Garden House, zespołu apartamentów w dzielnicy Warszewo. W chwili obecnej firma buduje na terenie Szczecina Garden House etap II oraz osiedle Stara Cegielnia na Wzgórzach Warszewskich.