Proma Polska startuje w gminie Miękinia

W październiku wrocławska firma Proma Polska zmienia lokalizację swojej siedziby. Dystrybutor maszyn, narzędzi i elektronarzędzi przenosi się do nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu, który stanie w Parku Przemysłowym „Źródła-Błonie” w Gminie Miękinia.

Dotychczas umiejscowiona w kompleksie przy ul. Fabrycznej 14 Proma Polska przeprowadza się właśnie do swojej nowej siedziby, która stanęła poza granicami miasta. W większej i nowocześniejszej hali biurowo-magazynowej o powierzchni 4.695,49 m2 znalazły się, m.in.: magazyn wysokiego składowania, dwa duże działy serwisowe (maszyn i elektronarzędzi) oraz działy Kompletacji, Logistyczny, Handlowy, Doradztwa Technicznego i Administracji.

– Nowa siedziba przede wszystkim pozwoli na usprawnienie procesu przyjmowania towaru, obsługi zamówień w tym kompletacji i wysyłki towaru – mówi Rafał Wójcicki, Dyrektor Handlowy Proma Polska – Magazyn wysokiego składowania o powierzchni 4000m2  z możliwością modułowej rozbudowy, jest spójny z planowanym rozwojem asortymentowym. Park Przemysłowy „Źródła – Błonie” jest najlepszym miejscem do realizacji naszych celów.

W nowej, dwupiętrowej siedzibie magazynowane i serwisowane będą maszyny, narzędzia i elektronarzędzia takich marek jak Proma, Ferm, Worx Professional, Telwin, Arbortech i inne. Ponadto znajdzie się tam dział profesjonalnego doradztwa technicznego i centrum szkoleń.

Park Przemysłowy „Źródła – Błonie” usytuowany jest w odległości 8km od granic Wrocławia i 15 km od jego centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 94. Ogólna jego powierzchnia wynosi 100ha. Gmina Miękinia, której częścią jest Park „Źródła-Błonie”, leży na międzynarodowym szlaku kolejowym Zgorzelec – Wrocław – Opole – Kraków – Medyka – Lwów. Przez ten teren przebiega także droga krajowa nr 94, a w pobliżu znajduje się autostrada A4 i wrocławski Port Lotniczy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu