Microsoft wspiera polskich Liderów Informatyki

 

Warszawa, 24 września, 2008 r. – Już 25 września br. poznamy firmy oraz instytucje, które otrzymają tytuł Lidera Informatyki 2008, przyznawanego w czterech głównych kategoriach: przemysł, finanse i bankowość, handel i usługi oraz sektor publiczny. W tym roku spośród 70 firm, które zgłosiły się do konkursu, jury nominowało do tego zaszczytnego tytułu aż 15 podmiotów. Patronat nad tegoroczną, 12 już edycją konkursu organizowanego przez redakcję tygodnika Computerworld, objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Sponsorem generalnym przedsięwzięcia jest firma Microsoft. 

„Duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, jak ważne są technologie informatyczne w bieżącej działalności firm reprezentujących wszystkie sektory rynku. O tym, że dzięki zaawansowanym systemom informatycznym można podnosić efektywność przedsiębiorstwa, dbać o jakość obsługi Klienta oraz usprawniać wszystkie inne procesy, kluczowe dla bieżącej działalności firmy – wiedzą dzisiaj wszystkie podmioty. Zarówno te o charakterze komercyjnym, jak i jednostki państwowe. Cieszę się, że przyczyniamy się do propagowania idei informatyzacji kraju” – mówi Ronald Binkofski, z polskiego oddziału Microsoft. 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 70 firm i instytucji. Członkowie jury przyjęli cztery kryteria oceny uczestników. Kryteria te są spójne z podstawowymi wartościami, które konkurs promuje w swoich kolejnych edycjach. Jury w sposób szczególny zwracało uwagę na: doskonałość organizacyjną, innowacyjność, kreowanie wartości przez teleinformatykę, spójność strategii teleinformatyki z organizacją biznesową przedsiębiorstwa bądź strategią instytucji/urzędu. 

Od dwóch lat Computerworld nagradza firmy w kategorii Lider Informatyki Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nominacje w tym roku uzyskały następujące firmy i instytucje: Apreo Logistics, Bank Gospodarki Żywnościowej, Centrum Medyczne LIM, Ceramika Paradyż, Grupa LOTOS, Grupa Raben, ING Bank Śląski, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Kruk, Polski Koncern Mięsny DUDA, Schenker, Stelweld, Szkoła Główna Handlowa, Urząd Miasta Katowice oraz Urząd Miasta Rybnika. 

Liderów Informatyki wyłonionych w tegorocznym konkursie poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 września 2008 r., o godzinie 19.00 w Teatrze Narodowym w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu