Haxon SA nabędzie 52% udziałów w Digitas Sp. z o.o.

 

Haxon SA zmierzający na parkiet giełdowy NewConnect, parafował umowę przedwstępną na nabycie 52% udziałów w spółce Digitas Sp. z o.o.Wraz ze wdrażaniem nowego modelu biznesowego Haxon SA jako inwestora strategicznego dla 9sekund.pl oraz finansującego przedsięwzięcia internetowe z zakresu e-commerce, inwestycja w Digitas Sp. z o.o. jest kolejnym krokiem wobec kształtowania Haxon SA również w stronę inwestora niczym Venture Capital.

Digitas Sp. z o.o. zarządza 2-ma sklepami internetowymi: Mobilworld.pl i OtoMedia.pl. Wymienione sklepy działają w obszarze komputery / AGD / RTV i w zeszłym roku miały przychód ponad 14 mln PLN oraz zysk EBIT na poziomie blisko 200.000 PLN. Obecnie Digitas dokonuje zmiany struktury prawnej ze Spółki z o.o. na Spółkę Akcyjna, przygotowując zarazem się do debiutu giełdowego na NewConnect w 2009 roku.

„Jesteśmy przekonani, ze inwestycja w Digitas przyniesie Haxon co najmniej 200 procentowy zwrot z zainwestowanego kapitału a dodatkowo wpłynie na wzrost Haxon SA na NewConnect w długookresowym czasie” – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Haxon SA.

Digitas Sp. z o.o. zamierza ponadto uruchomić kolejny dedykowany sklep internetowy w zakresie akcesoriów oświetleniowych. W tym celu prowadzi ustalenia prawne z potencjalnym Partnerem, który jest dużym dystrybutorem wspomnianych akcesoriów i jest zainteresowany stworzeniem wspólnego sklepu internetowego, przejmując zarazem całość działań logistycznych związanych z dystrybucja produktów.

Niezależnie od działalności rozwoju Digitas od strony organicznej, firma pracuje również samodzielnie na możliwymi przejęciami innych sklepów uzupełniających ich ofertę dla swojej grupy docelowej. W tym celu w ramach umowy inwestycyjnej Haxon SA ma wspierać Digitas w potencjalnych negocjacjach jak również wspomóc firmę wobec doświadczenia w ramach wejścia na parkiet giełdowy NewConnect. 

Aktualnie Haxon SA pracuje nad dokonaniem zmian w swoim portfolio, pozyskując dla niektórych swoich przedsięwzięć Partnerów merytorycznych. Obecnie niezależnie od własności 9sekund.pl, Haxon SA jest właścicielem serwisów internetowych o różnym przeznaczeniu jak Viglo.pl (porównywarka usług), Spedytor.biz (tematyczny serwis ogłoszeniowy dla firm transportowych), Gruunty.pl (tematyczny serwis ogłoszeniowy dla właścicieli działek), RajOpon.pl (sklep z oponami i felgami). Dla 2-ch pierwszych przedsięwzięć, czyli Viglo.pl i Spedytor.biz, Haxon SA jest na etapie pozyskiwania Partnerów wobec stworzenia z nimi spółek kapitałowych, które będą zajmowały się już bezpośrednio rozwojem serwisów internetowych.

Docelowo, Haxon SA będzie koncentrował swoja działalność na rozwoju technologicznym oraz organicznym wobec 9sekund.pl, rozbudowując sukcesywnie swoje portfolio w oparciu o posiadane aktywa. Opierając się na flagowej swojej marce 9sekund.pl, Haxon SA w oparciu o rozwijana technologie porównywarki cen zamierza tworzyć firmy z poszczególnymi Partnerami na rynkach ościennych. Obecnie Haxon SA ma podpisane listy intencyjnymi z Partnerami wobec uruchomienia porównywarek cen w Rumunii i na Ukrainie, pracując nad szczegółami realizacji poszczególnych przedsięwzięć. 

„Tak jak dokonanie inwestycji w Digitas, tak poszerzanie naszego portfolio  niczym Venture Capital powinno mieć odzwierciedlenie we wzroście wartości Haxon SA w długookresowym czasie, kiedy będziemy już notowani na NewConnect” – dodał Andrzej Zając. 

Wobec potencjalnych inwestycji, Haxon SA jest zainteresowany głownie inwestycjami w różnego rodzaju wyszukiwarki, porównywarki czy tez niszowe sklepy internetowe w najbardziej perspektywicznych segmentach rynku o wysokim potencjale wzrostu.

W świetle całościowych planów biznesowych Haxon SA zamierza zadebiutować na rynku NewConnect już w IV kwartale br. Pozyskane z emisji środki mają być przeznaczone na rozwój 9sekund.pl, ekspansje na rynki zagraniczne, jak również sfinansowanie przejęcia udziałów w Digitas Sp. z o.o. Ofertę prywatna przeprowadza dla Haxon firma Top Consulting SA, będący jego autoryzowanym doradcą.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu