Epson® wprowadza do sprzedaży wielkoformatowe drukarki
Stylus Pro 7900 i 9900

 

24 września 2008 – Epson wprowadza do sprzedaży 24-calowy Stylus Pro 7900 i 44-calowy Stylus Pro 9900, wyznaczając nowy standard dla profesjonalnych drukarek wielkoformatowych. Ulepszona formuła atramentu, nowy mechanizm drukujący i liczne innowacyjne technologie sprawiają, że dwa modele z rodziny Epson Stylus Pro nadają się idealnie do produkcyjnego oraz kontraktowego druku próbnego, a także do druku artystycznego i fotograficznego. Ponadto dzięki opcjonalnemu systemowi kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer drukarek Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 można używać do zdalnego druku próbnego.

Nowy mechanizm zastosowany w drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 opiera się na głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP (Thin Film Piezo), który po raz pierwszy pojawił się w modelu  Stylus Pro 11880 wprowadzonym na rynek w zeszłym roku. Zapewnia on idealnie okrągłe, precyzyjnie rozmieszczone krople i pozwala osiągnąć rozdzielczość do 2880 dpi. W drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 podwojono zarówno liczbę dysz, jak i przepustowość, zwiększając maksymalną szybkość do 40m2/godzinę. Nawet przy tak dużych szybkościach nowa, 10-kanałowa głowica drukująca MicroPiezo TFP zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 wykorzystują nowy atrament pigmentowy piątej generacji, który stanowi klucz do wysokiej jakości wydruków. Epson UltraChrome HDR (High Dynamic Range) to 11-kolorowy zestaw atramentu złożony z barw Pk, Mk, Lk, LLK, C, VM, Y, Lc, VLm, Or i Gr, które są dostępne we wkładach o pojemności 350 ml i 700 ml. Jest to rozszerzona wersja zestawu Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta, do której dodano atrament pomarańczowy i zielony, aby znacznie zwiększyć gamę dostępnych kolorów, zwłaszcza w zakresie od jasnozielonego do żółtego i od żółtego do czerwonego. W szczególności atrament pomarańczowy przyczynia się do ograniczenia ziarnistości w odcieniach skóry. Epson UltraChrome HDR przesuwa granice chemii atramentowej, zapewniając wyjątkowo szeroką gamę kolorów na różnych rodzajach nośników. Dzięki temu drukarki Stylus Pro 7900 i 9900 mogą sprostać wysokim wymaganiom druku próbnego, zwłaszcza kiedy potrzebne są kolory spotowe. 

Zaawansowana technologia atramentu maksymalizuje gamę kolorów bez obniżania jakości druku i zapewnia lepszą gradację, a jej uzupełnieniem jest nowa technologia LUT firmy Epson. Poprzez zaawansowaną matematyczną translację modelu RGB w 11-kolorowy CMYK technologia LUT ściśle integruje wierne barwy podstawowe, zapewniając stałość kolorów w różnych warunkach oświetleniowych, płynne przejścia między kolorami, ograniczenie ziarnistości i wygładzenie gamy. 

Opcjonalne narzędzie Epson SpectroProofer zmienia drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 w niezawodne i spójne rozwiązanie do weryfikacji wydruków próbnych i kalibracji kolorów, dzięki któremu zdalny druk próbny staje się rzeczywistością. To rozwiązanie spektrofotometryczne pozwala na automatyczną i precyzyjną realizację następujących zadań: kalibracja kolorów, certyfikacja kolorów, codzienna kontrola kolorów, tworzenie profili barwnych, dopasowywanie kolorów spotowych, śledzenie przesunięcia kolorów oraz pomiary barwy docelowej. Co więcej, w celu ułatwienia procesu certyfikacji można wydrukować etykietę certyfikacji kolorów, taką jak wzorzec Fogra. System kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer zawiera spektrofotometr X-Rite i jest sterowany przez oprogramowanie Epson SpectroProofer albo oprogramowanie RIP firmy trzeciej. Jest dostępny z filtrem UV lub bez filtra oraz z wymiennymi podkładkami, czarną i białą.

Inne nowe technologie w drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 to możliwość automatycznego przełączania między atramentem czarnym fotograficznym i czarnym matowym; zintegrowany system cięcia nośnika z obrotowym nożem; nowy bezwałkowy mechanizm przytrzymywania rolki; nowy automatyczny mechanizm ustawiania i zwalniania papieru oraz nowy system automatycznej kontroli dysz. Ponadto wraz z dwiema drukarkami na rynek wchodzi nowa linia nośników artystycznych oraz foli do podświetleń.

„Stylus Pro 7900 i 9900 to najnowsze modele z rodziny profesjonalnych drukarek Epsona. Rozwiązania te zapewniają najwyższą jakość, szybkość i powtarzalność, aby spełnić wymagania komercyjnych drukarzy i pomóc im w rozwinięciu działalności. Nowe technologie i funkcje zastosowane w tych urządzeniach umożliwiają wejście na nowe segmenty rynku, takie jak druk fleksograficzny, a zarazem uwzględniają potrzeby firm specjalizujących się w druku próbnym, oferując im profesjonalne rozwiązanie do zdalnego druku próbnego”- powiedział Marco van Niekerk, menedżer ds. produktów w dziale drukarek wielkoformatowych w Epson Europe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu