BRE Bank wspiera najlepszych żeglarzy

 

Już w najbliższy weekend 27 i 28 września na jeziorze Mały Jeziorak w Iławie odbędą się regaty BRE Bank Grand Prix Polski w Match Racingu 2008. Zawody są zwieńczeniem trwającego od kwietnia cyklu Polish Match Tour – 11 regat zaliczanych do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Partnerem głównym regat jest BRE Bank.

W zawodach weźmie udział 10 załóg w tym czołowi polski zawodnicy oraz zaproszeni goście zagraniczni. Faworytami imprezy są Marek Stańczyk z Giżycka – najwyżej sklasyfikowany polski sternik w rankingu Pucharu Świata ISAF, wielokrotny Mistrz Polski, Karol Górski z Iławy – lider rankingu Polish Match Tour oraz Rafał Sawicki – wielokrotny Mistrz Polski klas olimpijskich i medalista Mistrzostw Polski w match racingu

„Już od pewnego czasu z uwagą śledzimy to, co dzieje się w polskim żeglarstwie regatowym”- mówi Paulina Rutkowska, wicedyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich BRE Banku. „W moim odczuciu tego rodzaju zawody, czyli krótkie wyścigi, rozgrywane w formule „jeden na jeden”, odbywające się blisko brzegu, a więc bardzo blisko widzów, są szalenie widowiskowe. Żeglarstwo to także sport bardzo prestiżowy, co warte podkreślenia, uprawiany przez znaczną grupę naszych klientów. Dlatego zaangażowanie BRE Banku w finałową imprezę Polish Match Tour, – Pucharu Polski w Match Racingu jest zupełnie naturalne”- podkreśla Paulina Rutkowska.

„BRE Bank Grand Prix Polski w Match Racingu kończą trwający od kwietnia cykl regat eliminacyjnych Polish Match Tour” – mówi Maciej Cylupa, inicjator i organizator zawodów. „Na najbliższych regatach możemy spodziewać się zaciętej walki najlepszych polskich i europejskich zawodników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy walczyli o start w tych zawodach. Tradycyjnie, pomimo jesiennej aury, spodziewamy się obecności wiernych kibiców, którzy nie przepuszczą okazji do obserwowania zmagań swoich ulubionych załóg.”

Rozpoczęcie i zakończenie regat odbędzie się w Centrum Iławy w Porcie przy Restauracji Stary Tartak. Tam też w sobotę i niedzielę będzie zlokalizowane Centrum Regat. Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 27 września, ok. godz. 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane w niedzielę, ok. godz. 17.00. Wyścigi zostaną rozegrane na 4 specjalnie przygotowanych profesjonalnych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts. Organizatorem zawodów jest firma MT Partners – inicjator całego cyklu. 

Miłośników żeglarstwa organizatorzy zapraszają również na oficjalne treningi, które odbędą się
w już najbliższy piątek.  Wyścigi będą odbywać się w bezpośredniej bliskości Portu Jachtowego
i będą doskonale widoczne z brzegu i pokładu statku – bazy regat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu