Wspólny newsroom Dziennika i serwisu dziennik.pl. Marta Bratkowska Wydawcą dziennika.pl

Axel Springer Polska zdecydował o powołaniu wspólnego newsroomu dla Dziennika i dziennika.pl. Funkcjonujące dotychczasowo odrębne redakcje zostaną zintegrowane w nowy, wspólny dla wersji drukowanej i elektronicznej zespół redakcyjny. W ten sposób realizowany jest następny etap internetowej strategii rozwoju firmy, polegającej na konsekwentnej rozbudowie obecności treści informacyjnych w Internecie oraz na rozwoju organizacyjnym wydawnictwa. Z dniem 23 września Marta Bratkowska obejmie stanowisko Wydawcy serwisu informacyjnego dziennik.pl. Bratkowska związana była już wcześniej z Dziennikiem, ostatnio pełniąc rolę Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju tytułu. 

Piotr Bugajski, dotychczasowy Redaktor Naczelny serwisu dziennik.pl powraca do swojej wcześniejszej funkcji – Zastępcy Redaktora Naczelnego Gazety Codziennej FAKT. „Chciałbym podziękować Piotrowi Bugajskiemu za jego wielki wkład w zbudowanie wspaniałego zespołu dziennik.pl i pozycji serwisu w Internecie” – mówi Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska. 

Dziennik.pl to interaktywny serwis informacyjny dostarczający wiadomości z Polski i ze świata przez 24 godziny na dobę. Wystartował w listopadzie 2006 roku. Od tego czasu liczba jego użytkowników wzrosła aż o 209 procent. W czerwcu 2008 ten popularny serwis informacyjny pobił kolejny rekord – liczba użytkowników wzrosła aż o 30 procent w porównaniu do poprzedniego miesiąca (Megapanel Gemius/PBI). Dziś dziennik.pl ma już prawie milion użytkowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu