Podaj.net – 80 proc. wzrostu

 

50 tysięcy – to liczba wymian, jaką niedawno odnotował Podaj.net, największy polski serwis internetowy umożliwiający wymienianie się książkami. Oznacza to ponad 80-procentowy wzrost w stosunku do danych z września 2007 r. (27,5 tysięcy wymian).

W okresie pozawakacyjnym użytkownicy serwisu tygodniowo udostępnianiają do wymiany ok. 3 tysięcy nowych pozycji. W rezutacie w ciągu niespełna 2,5-rocznej działalności Podaj.net internauci dodali do jego bazy ponad 136 tysięcy tytułów.

„Rozwój Podaj.net jest odzwierciedleniem rosnącego znaczenia wtórnego obrotu książkami w internecie. To globalny trend, który najlepiej widać w krajach, gdzie internet jest dobrem powszechnym. Wraz z rosnącym dostępem Polaków do sieci i u nas obrót używanymi książkami będzie przybierał na sile. To interet sprawia, że książka służąca jednej osobie za przycisk do papieru nagle nabiera wartości, bo okazuje się jest to tytuł o wyczerpanym nakładzie, na który druga osoba polowała od miesięcy. Nasz serwis pomaga uwolnić ten potencjał, o czym świadczy właśnie rosnąca liczba wymian” – mówi Jakub Milewski z Podaj.net.

Obecnie w serwisie znajduje się ponad 28 tysięcy udostępnionych do wymiany tytułów, z czego 4 tysiące stanowią podręczniki. Najbardziej aktywni użytkownicy mają już na koncie po kilkaset transakcji – rekordzista wymienił ponad 600 tytułów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu