Aplikom w czołówce europejskich firm

 

Uzyskując akredytację w zakresie implementacji Autodesk Topobase – środowiska do projektowania, zarządzania i analiz w zakresie GIS (Systemy Informacji Przestrzennej) – eksperci z Aplikomu po raz kolejny udowodnili swoje znakomite przygotowanie i profesjonalizm. 

Akredytacja oznacza, że Aplikom nie tylko sprzedaje narzędzia  GIS, ale także to, że zespół ekspertów dysponuje stosowną wiedzą, aby fachowo doradzać i wdrażać system Autodesk Topobase u klienta. 

Prezentacja umiejętności Aplikomu została przeprowadzona w sierpniu 2008 przed przedstawicielami firmy Autodesk wśród, których byli m. in  Eric Straalman – Sales Development Manager Topobase, EMIA Emerging Countries, Dan Mikka – ISD Sales Manager, EMIA Emerging Countries, Michał Lehmann – ISD Channel Manager, Michał Kukułka – ISD Application Engineer. Wystąpienie Marka Majewskiego i Grzegorza Ignaciuka zostało ocenione jako najlepsze w Europie.

 Autodesk Topobase to bardzo zaawansowane środowisko do sprawnego zarządzania zasobami przestrzennymi. Zbudowany na bazie oprogramowania AutoCAD Map 3D oraz Autodesk MapGuide Enterprise, system został skonstruowany tak, aby składować wszystkie informacje w przestrzennej bazie danych Oracle i integrować się z innymi systemami biznesowymi (np. CRM, ERP).

„Funkcjonalności aplikacji Autodesk Topobase nie sposób wymienić  – mówi Marek Majewski, Dyrektor ds. rozwoju architektury, GIS i infrastruktury z Aplikom Sp. z o.o. – System posiada rozwiązania dla branży gazowniczej, energetycznej, wodociągowej i kanalizacji. Z dużym powodzeniem może być wykorzystywany również w administracji publicznej oraz w każdym przedsiębiorstwie, które zarządza jakimikolwiek zasobami przestrzennymi – sieciami, działkami, budynkami itp.”

Autodesk Topobase to połączenie najwyższej jakości systemu CAD z funkcjonalnością GIS i najszybszą, przestrzenną bazą danych. Pozwala na tworzenie i zarządzanie danymi przestrzennymi przy użyciu narzędzi CAD. Narzędzia te pozwalają również na automatyczne tworzenie atrybutów opisowych powiązanych z danymi finansowymi i majątkowymi. W ten sposób informacje projektowe stają się automatycznie danymi GIS. Wszystkie dane składowane są w przestrzennej bazie danych Oracle i dostępne jednocześnie dla wszystkich pracowników w codziennej pracy.

Dzięki Autodesk Topobase organizacja uzyskuje pełny widok na wszelkie aspekty zasobów, którymi zarządza oraz na relacje zachodzące między nimi, co znacznie zwiększa jakość podejmowanych decyzji oraz procesów zarządzania majątkiem. Użycie tych samych aplikacji i reguł biznesowych do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi we wszystkich działach oraz automatyzacja procesów gwarantuje wyższą wydajność i jakość danych. Co więcej, Topobase umożliwia bezpieczne współdzielenie danych przestrzennych z osobami poza firmą, dla których dostęp do tych danych jest kluczowy do wykonywania codziennych obowiązków, a zazwyczaj tego dostępu nie posiadają.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu