Ile drzew kosztuje Twój samochód?

 

Codzienny dojazd do pracy samochodem to koszt posadzenia trzech drzew, natomiast  wybierając autobus, wystarczy raz w roku zasadzić jedno drzewo. Fundacja Aeris Futuro udostępniła internetowy kalkulator, który pozwala każdemu zainteresowanemu sprawdzić – nie tylko z okazji przypadającego 22 września „Europejskiego Dnia Bez Samochodu” – jaki wpływ na środowisko ma prowadzony przez niego styl życia.  Aplikacja przygotowana została przez Agencję Interaktywną Grupa Adweb. W celu uzyskania informacji na temat wytwarzanych przez nas zanieczyszczeń, wystarczy uruchomić dostępny na stronie Fundacji Aeris Futuro kalkulato, a następnie wprowadzić dane, jak np. wiek pojazdu, rodzaj używanego paliwa, czy ilość przejeżdżanych kilometrów w wybranym okresie czasu. 

– Aplikacja uwzględnia nie tylko tradycyjne środki lokomocji, ale również umożliwia przeprowadzenie symulacji dla komunikacji kolejowej oraz lotniczej. Dostępna jest też opcja obliczeń dla biura oraz różnego rodzaju wydarzeń, jak np. festiwale, konferencje, a nawet imprezy rodzinne – mówi Sławomir Jucha, kierownik Działu Kreacji w Grupie Adweb.

W tym celu należy podać m.in. ilość zużywanej energii, gazu oraz wody, powierzchnię biura, a w przypadku imprez – liczbę uczestników, wydrukowanych materiałów, a nawet rodzaj serwowanych posiłków. Na podstawie wprowadzonych danych, kalkulator określa stopień generowanego przez nas zanieczyszczenia środowiska oraz wyświetla informację na temat sugerowanej liczby drzew, którą należy posadzić w celu zneutralizowania skutków. Można wówczas z poziomu kalkulatora przejść na stronę umożliwiającą przekazanie bezpośredniej dotacji, która przeznaczana jest przez Fundację Aeris Futuro na sadzenie drzew. Każda osoba, która dokona w ten sposób wpłaty, otrzymuje specjalny certyfikat, potwierdzający jej działalność na rzecz ochrony środowiska. 

Fundacja Aeris Futuro to organizacja, która zajmuje się sadzeniem drzew, w celu neutralizowania wyemitowanego w wyniku transportu dwutlenku węgla. Jej partnerami merytorycznymi są m.in. Ministerstwo Środowiska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu