Nowy zakład produkcyjny w Grupie Selena

przez | 19/09/2008

 

Grupa Selena – prowadzący działalność na całym świecie, oparty na polskim kapitale holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – nabyła zakład produkcyjny w Krzeszowicach. Będzie on wytwarzał systemy ociepleń, wyroby do osadzania płytek ceramicznych oraz zaprawy murarskie.

Zakup zakładu to kolejny krok w realizacji strategii Grupy Selena określonej w prospekcie emisyjnym, zakładającej m.in. rozszerzanie liczby kluczowych grup produktowych. Nowa inwestycja zwiększa możliwości produkcyjne Seleny w obszarze nowoczesnych artykułów chemii budowlanej, w szczególności w zakresie systemów ociepleń. Pozwala tym samym na zaoferowanie klientom jeszcze korzystniejszych relacji ceny do jakości produktów.

Zakupu dokonała firma Tytan EOS Sp. z o.o. – nowo utworzona spółka z Grupy Selena, która będzie zarządzać produkcją i dystrybucją systemów ociepleń na polskim rynku. W palecie produkowanych w Krzeszowicach wyrobów znajdą się m.in.: zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz tynki cienkowarstwowe i dekoracyjne.

„Jesteśmy jednym z czołowych dostawców systemów ociepleń na rynku polskim. Nasze produkty m.in. z linii Tytan EOS cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Wierzę, że uruchomienie nowej produkcji umocni dotychczasową pozycję konkurencyjną Seleny” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu SELENA FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy

Tytan EOS obejmuje pełną linię profesjonalnych produktów do ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Wśród wyrobów sygnowanych tą marką znajdują się systemy oparte na styropianie (elastyczny, samoczyszczący i elastyczny/samoczyszczący) oraz na wełnie mineralnej (oddychający, elastyczny/oddychający, a także elastyczny/oddychający/samoczyszczący).

W tym roku ofertę produktów do ociepleń wzbogacono o innowacyjny Klej do Styropianu TYTAN EOS, który zdobył nagrodę w konkursie „Laur Klienta” w kategorii Godło „Odkrycie 2008”. Ocenie poddawane były takie kryteria jak: znajomość marki, jakość produktu oraz jego innowacyjność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.