Nowy Panda Global Protection: globalna ochrona, minimalne wymagania

 

Panda Global Protection 2009 oferuje najwyższy poziom ochrony przy minimalnym wykorzystaniu zasobów systemowych. Program działa w oparciu o system Kolektywnej Inteligencji, który zbiera informacje na temat złośliwego oprogramowania od ponad 4 milionów użytkowników komputerów, gromadzi je, analizuje i klasyfikuje jako szkodliwe lub nie, a gotowy wynik przechowuje na serwerach online lub przesyła jako aktualizacje. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję pełnej ochrony przed najnowszymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym. 

Najskuteczniejsza ochrona proaktywna

Według AV-Test.org skuteczność wykrywania nowych zagrożeń przez Pandę w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami jest wyższa nawet o 30%. Wszystko to dzięki Kolektywnej Inteligencji, która automatyzuje cały proces wykrywania najnowszych złośliwych programów. Dodatkowo w połączeniu z udoskonalonymi technologiami TruPrevent 2.0 i mechanizmem analizy heurystycznej, Panda Global Protection 2009 zabezpiecza przed jeszcze nieskatalogowanymi złośliwymi kodami, generując przy tym minimalną ilość fałszywych alarmów.

Proaktywna ochrona przed złośliwymi programami

Panda Global Protection 2009 chroni przed wirusami, trojanami i programami szpiegującymi, a zaawansowany firewall, z wbudowanym monitorem sieci Wi-Fi, przed atakami hakerów. Co więcej, inteligentna automatyczna konfiguracja firewalla pozwala uruchamiać aplikacje pożądane, blokując jednocześnie te, które mogą stanowić zagrożenie. Pakiet wyposażony został także w filtr zabezpieczający przed phishingiem i spamem (silnik Commtouch zapewnia wykrywalność na poziomie 97%) oraz mechanizm chroniący przed trojanami bankowymi. Nowy pakiet posiada ponadto mechanizm skanujący dane przesyłane przez internet (niezależnie od przeglądarki) oraz komunikatory internetowe (MSN Messenger, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger oraz AOL). 

Ochrona danych i tożsamości – bezpiecznie w internecie

Rozbudowana technologia ochrony tożsamości, korzystając z analizy heurystycznej, wykrywa proaktywnie wszelkie próby kradzieży cennych informacji, a filtr poufnych danych pozwala zdefiniować te, które nie powinny wydostawać się z komputera bez wiedzy użytkownika (np. hasła, numery kont bankowych, loginy). Ochronę tożsamości uzupełnia także technologia chroniąca przed rootkitami (stosowana m.in. w Panda Anti-Rootkit), która wykrywa i usuwa rootkity wykorzystywane przez hakerów i złośliwe oprogramowanie, w celu ukrycia szkodliwych działań i ominięcia zabezpieczeń.

Bezpieczne korzystanie z internetu umożliwia filtr witryn www – dzięki analizie zawartości strony, odsyłaczy i reputacji stron wykrywa on wszelkiego rodzaju zagrożenia, luki oraz oszustwa opierające się o witryny www. Przydatna okazać się może również funkcja kontroli rodzicielskiej, która pozwala zablokować dostęp do stron zawierających nieodpowiednie treści (rasistowskie, pornograficzne, propagujące przemoc, itp.). 

Optymalne działanie, minimalne obciążenie

Panda Global Protection 2009 to pakiet przeznaczony dla osób, które są świadome internetowych zagrożeń oraz które docenią moduły optymalizujące pracę komputera i przywracania danych. W Panda Global Protection 2009 moduł TuneUp automatycznie wyszukuje i usuwa niepotrzebne wpisy do rejestru i pliki tymczasowe, przyspieszając działanie dysku twardego. Moduł kopii zapasowej umożliwia natomiast skopiowanie najważniejszych danych na płytę CD/DVD lub serwer i przywrócenie ich w razie konieczności. Dla najbardziej wymagających klientów producent przewidział nawet 2 GB miejsca na bezpiecznym serwerze online, na którym dane przechowywane są przez rok, a dostęp do nich możliwy jest z dowolnego miejsca na świecie. 

 

Panda Global Protection 2009 to pełna ochrona komputera bez konieczności wcześniejszej konfiguracji, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem i łatwym procesem rejestracji (konieczne jest jedynie podanie kodu aktywacyjnego i adresu email).

 

Dostępność i cena

Nowy pakiet zabezpieczający Panda Global Protection 2009 dostępny jest z licencją na 3 stanowiska i kosztuje 229 PLN. 

Więcej informacji pod adresem: www.pspolska.pl/produktyhome/globalprotection2009/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu