Quest Software przejął firmę NetPro Computing

 

Quest Software, producent oprogramowania do zarządzania wydajnością aplikacji, bazami danych oraz infrastrukturą IT, przejął firmę NetPro Computing, Inc. – jednego z czołowych dostawców rozwiązań do optymalizacji infrastruktury Microsoft. Transakcja o wartości 78,7 milionów USD została sfinalizowana we wrześniu br. Przejęcie NetPro pozwoli na poszerzenie dotychczasowej oferty produktów do zarządzania Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server. Wpłynie również na umocnienie pozycji Quest Software na rynku producentów rozwiązań do zarządzania infrastrukturą IT.

 

Innowacyjne technologie i doświadczenie obu firm umożliwią prowadzenie dalszych prac nad udoskonalaniem i tworzeniem nowych produktów do kompleksowego zarządzania infrastrukturą Microsoft. Pozwoli to dostarczyć klientom wszechstronne i zaawansowane technologicznie rozwiązania przeznaczone do migracji, zarządzania wydajnością i tożsamością oraz wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa środowisk Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server.

 

“Infrastruktura Windows jest obecnie jednym z krytycznych elementów w prawie każdej organizacji.” – Vinny Smith, prezes i CEO, Quest Software. “Dlatego przedsiębiorstwa poszukują produktów, które zwiększą wydajność, produktywność i bezpieczeństwo infrastruktury Windows. Przejęcie firmy NetPro, której produkty były wielokrotnie nagradzane, pozwoli na dalsze udoskonalanie i poszerzanie oferty innowacyjnych narzędzi informatycznych Quest Software. Pozwoli to spełnić oczekiwania klientów w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy wydajności systemów Microsoft.”

Dotychczasowe działania w zakresie rozwoju, wsparcia i sprzedaży oferowanych przez NetPro produktów będą nadal kontynuowane. Zespoły z obu firm współpracowały nad stworzeniem planu strategicznej integracji oferty produktów. Strategia technologiczna dla wspólnej oferty produktowej  powinna być ogłoszona w październiku br.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu