Dwusetne Grand Prix Bridgestone w Walencji

 

Pierwszy wyścig bolidów Formuły 1 na nowym torze ulicznym w Walencji, który rozegrał się 24 sierpnia, był jednocześnie dwusetnym Grand Prix  z udziałem Bridgestone w historii F1. 

Nowy, trudny tor o długości 5,44 km, biegnący wśród alej, doków, przystani i mostów to wyznaczający nowe standardy przełom na miarę wydarzenia, jakim było pojawienie się w 1997 roku Bridgestone w Formule 1. Miękkie mieszanki opon Potenza, znakomicie radzące sobie przy temperaturze 46°C to znakomita ilustracja osiągnięć Bridgestone, na oponach którego zespoły zdobyły już 8 tytułów Mistrza Świata Kierowców i 8 tytułów Mistrza Świata Konstruktorów, w tym 132 wygrane wyścigi, 125 pole position i 127 najlepszych czasów okrążenia.

Złota opona

Bridgestone świętował swoje dwusetne Grand Prix podczas wyścigowego weekendu
w Walencji. O jego wkładzie w rozwój tego najtrudniejszego sportu motorowego świata przypominały milionom ludzi wielkie tablice „Bridgestone 200”. Na torze zaprezentowano wykonaną specjalnie na tę okazję „złotą oponę”. Uroczystości towarzyszyły atrakcje w Paddock Club i w wiosce Formuły 1. 

Z toru na ulicę

Udział w Formule 1 pozwala Bridgestone promować zaawansowane technologie
oraz wysokiej jakości produkty o dużej wartości dodanej, a przy tym  przenosić doświadczenie z toru wyścigowego na produkcję opon klasy high-performance
do samochodów osobowych. Ścisła współpraca z zespołami Formuły 1 pomogła Bridgestone zbudować silną pozycję dostawcy opon na potrzeby fabrycznego wyposażenia pojazdów największych producentów na świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu