Wmurowano kamień pod inwestycję Nowe Powiśle

5 września 2008 roku na terenie biura sprzedaży Menolly Poland miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Nowe Powiśle. Zarząd Menolly Poland – dewelopera projektu, przedstawiciele generalnego wykonawcy – firmy Warbud oraz ksiądz prałat Ryszard Kazimierz Lewandowski dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego.

Dokument podpisali, prócz wyżej wymienionych, przyszli mieszkańcy kompleksu, pracownicy Menolly i pozostali zaproszeni goście. W sumie pod aktem podpisy złożyło ponad 150 osób. Całość odbywała się przy akompaniamencie Królewskiej Orkiestry Symfonicznej oraz przy świetle wyjątkowego pokazu sztucznych ogni, który rozświetlił inwestycję i zakończył uroczystość – symbolicznie rozpoczynając erę Nowego Powiśla.

Inwestycja firmy Menolly Poland to projekt wyjątkowy nie tylko na skalę lokalną, ale również regionalną. Nowe Powiśle ma szansę stać się jedną z wizytówek Warszawy. Wspólnie z Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego, powstającym Centrum Nauki Kopernik, a także planowanymi budynkami Akademii Sztuk Pięknych Nowe Powiśle stanowić będzie o obliczu całej dzielnicy. Powiśle przejdzie więc diametralną metamorfozę i stanie się jednym z najatrakcyjniejszych oraz najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie.

Realizacja inwestycji Nowe Powiśle przebiegać będzie w dwóch etapach.

Etap I to budowa kompleksu rezydencjalnego mieszczącego 298 wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i penthousów. Mieszkańcy Nowego Powiśla będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy garaż podziemny na ponad 400 samochodów. Na parterze nowych budynków znajdzie się przestrzeń komercyjna przeznaczona dla starannie wyselekcjonowanych marek oferujących produkty i usługi najwyższej jakości. Cały kompleks powstanie w oparciu o wysokiej jakości materiały. Granit, marmur, piaskowiec, egzotyczne drewno i szkło to tylko niektóre surowce użyte do wykończenia budynków mieszkalnych. Projekt kompleksu powstał w pracowni znanego architekta, profesora Stefana Kuryłowicza.

II etap inwestycji to rekonstrukcja zabytkowych struktur Elektrociepłowni Powiśle, którą uruchomiono na początku XX wieku. W odrestaurowanych wnętrzach dawnego zakładu znajdzie się ekskluzywna galeria handlowa, galerie sztuki i restauracje. Obok zabytkowych budynków powstanie luksusowy hotel z bogatym zapleczem w postaci SPA i centrum fitness oraz budynki biurowe z powierzchnią klasy A.

Nowe Powiśle to jakość, styl i prestiż, którego próżno szukać w innych dzielnicach miasta. Nowoczesne, spełniające najwyższe światowe standardy budynki mieszkalne i biurowe skoncentrowane wokół prawdziwej perły projektu – odnowionych struktur pierwszej warszawskiej elektrowni, ożywią Powiśle. Sprawią, że dzielnica stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w stolicy. Bliskość rzeki i rozległych terenów zielonych zlokalizowanych na jej brzegach stwarza niepowtarzalne wrażenie przestrzeni, którego nie można doświadczyć w żadnym innym miejscu w stolicy. Nowe Powiśle rozpocznie nową erę w dziejach miasta – miasta, które żyje w symbiozie z otaczającym je środowiskiem i bogatym dziedzictwem kulturowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu