DZIENNIK na szczycie najbardziej opiniotwórczych mediów

przez | 09/09/2008

Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, DZIENNIK Polska Europa Świat był w lipcu najbardziej opiniotwórczym medium*. Na materiały opublikowane w DZIENNIKU inne media powoływały się aż 1507 razy.

Tym wynikiem DZIENNIK zdystansował inne gazety opiniotwórcze: Rzeczpospolita odnotowała w lipcu 1241 cytatów w innych mediach, a Gazeta Wyborcza jedynie 666.

Na wysoką cytowalność Dziennika w lipcu wpłynęły dociekliwe i szeroko komentowane artykuły, na przykład kulisy negocjacji tarczy antyrakietowej i konfliktu premiera z prezydentem. W wyniku publikacji Dziennika odwołany został Michał Borowski, prezes Narodowego Centrum Sportu, oraz Roman Polko, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

DZIENNIK, stawiając na jakość dziennikarską i opiniotwórczość, gości na łamach największe nazwiska ze świata publicystyki, polityki i ekonomii, a także znanych krytyków i komentatorów. W ostatnią sobotę zadebiutował DZIENNIK Magazyn: “…dodatek, w którym reportaż spotyka się z polityczną publicystyką wysokiej próby, a przekrojowym opisom najważniejszych wydarzeń towarzyszą teksty o nauce, popkulturze i technologii” – opisuje Magazyn redaktor naczelny DZIENNIKA, Robert Krasowski.

*Źródło: raport IMM, wrzesień 2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.