Usługa Microsoft Office Live Workspace dostępna w języku polskim

Użytkownicy pakietu Microsoft Office otrzymali narzędzie umożliwiające przechowywanie i udostępnianie plików w sieci WWW

Warszawa, 29 sierpnia 2008 r. – Firma Microsoft poinformowała o udostępnieniu wersji beta usługi Microsoft Office Live Workspace w języku polskim oraz w czterech innych: holenderskim, włoskim, koreańskim i tradycyjnym chińskim, zwiększając tym samym do 10 łączną liczbę języków, w których ta usługa jest dostępna.

Wersja beta usługi Office Live Workspace (http://office.microsoft.com/pl-pl/office_live) stanowi bezpłatne, internetowe rozszerzenie pakietu Microsoft Office, które zapewnia użytkownikom dostęp do ich dokumentów online oraz pozwala udostępniać swoje prace innym. Wersja beta usługi Office Live Workspace była jedną z pierwszych pozycji w nowej ofercie usług online stanowiących urzeczywistnienie koncepcji połączenia oprogramowania z usługami zaprezentowanej ubiegłej jesieni przez firmę Microsoft.

„Dziś wprowadzamy na rynek wersję beta usługi Office Live Workspace w pięciu nowych językach, umożliwiając międzynarodowym klientom współpracę online w domu, w pracy i w szkole” ― powiedział Kirk Gregersen, dyrektor działu zarządzania produktami dla klientów indywidualnych i małych firm do pakietu Microsoft Office. „W odpowiedzi na opinie przekazywane nam przez użytkowników wersji beta wciąż rozszerzamy usługę Office Live Workspace o nowe właściwości i funkcje”.

Obecnie, dzięki wprowadzeniu na rynek wersji beta usługi Office Live Workspace w polskim języku, klienci korzystający z tej usługi w Polsce mogą umieszczać pliki w sieci WWW, udostępniać je i współpracować z innymi osobami, korzystając z tej usługi w swoim rodzimym języku. Użytkownicy korzystający z usługi w języku angielskim, którzy będą chcieli przejść na nową wersję językową, będą mogli z łatwością przełączać się na preferowany język bez konieczności przenoszenia treści do nowego obszaru roboczego (Workspace). Ponadto usługa oferuje teraz nową, ulepszoną obsługę przeglądarki internetowej Firefox, a w tym „przycisk edycji” dokumentów pakietu Office oraz możliwość umieszczania w sieci WWW wielu plików za pomocą tej przeglądarki. Użytkownicy mogą uzyskać natychmiastowy bezpłatny dostęp do tej usługi, rejestrując się pod adresem http://workspace.officelive.com.

Dostęp z dowolnego miejsca, udostępnianie i rozszerzanie możliwości pakietu Microsoft Office

Klienci z całego świata przekonują się, że usługa Office Live Workspace pozwala łatwo i natychmiastowo udostępniać dokumenty. Użytkownicy korzystają z wersji beta tej usługi, aby śledzić stan zdrowia członków swojej rodziny i zawiadamiać o nim swoich bliskich oraz lekarzy, wymieniać koncepcje i wyniki dociekań w niewielkiej grupie duchownych czy też planować wesela lub spotkania rodzinne.

Usługa Office Live Workspace pozwala użytkownikom porządkować dokumenty i projekty w trybie online i pracować nad nimi z poziomu prawie każdego komputera. Użytkownicy mogą w trybie online zapisać w jednym miejscu ponad 1000 dokumentów* pakietu Microsoft Office oraz mieć do nich dostęp i udostępniać je przez sieć WWW. Moduł dodatkowy usługi Office Live do programów Microsoft PowerPoint, Excel i Word pozwala użytkownikom łatwo otwierać dokumenty zapisane w obszarze roboczym z poziomu pakietu Office i następnie jednym kliknięciem zapisać je ponownie w sieci WWW.

„Odkryliśmy, że użytkownicy najczęściej rozpoczynają pracę w programie Word lub Excel, a potem chcą zapisywać lub udostępniać dokumenty w sieci WWW” ― powiedział Gregersen. „Moduł dodatkowy usługi Office Live sprawia, że jest to wyjątkowo łatwe, gdyż użytkownik może zapisywać pliki bezpośrednio w swoim obszarze roboczym bez konieczności pamiętania długich adresów internetowych lub otwierania przeglądarki w celu załadowania jakiegoś pliku z komputera biurkowego”.

Użytkownicy mogą również przeglądać i komentować dokumenty w przeglądarce, a także tworzyć w sieci WWW proste listy i notatki. Firma planuje zakończyć testy wersji beta usługi w 2009 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu