Atos Origin pobił rekordy IT podczas olimpiady w Pekinie

Za sprawą Atos Origin, dostawcy systemu IT wspierającego Olimpiadę Pekin 2008, tegoroczne igrzyska olimpijskie były najintensywniejszymi w historii pod względem informacyjnym. Udało się dostarczyć mediom o 80% więcej informacji niż kiedykolwiek dotąd.

Podczas gdy sportowcy bili 43 rekordy światowe i 132 rekordy olimpijskie, za sceną olimpijskich rozgrywek w Pekinie ekipa Atos Origin ustanawiała swoje własne rekordy.

W porównaniu z poprzednią olimpiadą w Atenach, przetworzono i uaktywniono 70% więcej akredytacji (w sumie 340 000), bezpiecznie przetworzono ponad 80% więcej informacji dla mediów i agencji prasowych (w sumie 1,8 mln informacji) oraz wygenerowano około 30% więcej trafień na INFO 2008 – intranet Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, uzyskując średnio 1,2 milionów odwiedzin każdego dnia.

Dzięki systemowi umożliwiona została też publikacja ponad 50% więcej informacji w Olimpijskim Serwisie Informacyjnym (ONS), co daje średnio 500 informacji dziennie. Informacje zamieszczano w języku angielskim, z czego około połowa została przetłumaczona na język francuski i chiński.

Atos Origin wprowadził podczas tegorocznych igrzysk innowacyjną usługę – zdalny system informacyjny (tzw. zdalny CIS) umożliwiający komentatorom dostęp do wyników wszystkich rozgrywek z ich studia. System cieszy się szczególnym uznaniem NBC.

– Usługa świadczona przez Atos Origin była dostarczana płynnie w perfekcyjny, niezakłócony sposób. Po raz pierwszy np. producenci NBC i komentatorzy z Nowego Jorku mieli dostęp do danych w czasie rzeczywistym.– skomentował Craig Lau z VP Information Technology.

Dodatkowo, w celu filtrowania i priorytetyzacji potencjalnych zagrożeń systemu IT, Atos Origin wprowadził w życie najnowsze rozwiązanie umożliwiające monitorowanie bezpieczeństwa. Dzięki temu możliwe było szybkie ostrzeganie i reakcja na wszelkie niespodziewane sytuację podczas olimpiady. Dziennie zbierano i filtrowano ponad 12 milionów potencjalnych zagrożeń. 100 z nich, które zidentyfikowano jako groźne, zablokowano dzięki wczesnemu wykryciu, tak też nie zakłóciły w najmniejszym stopniu rozgrywek olimpijskich.

– Współcześnie ludzie oczekują bardziej szczegółowych i dokładniejszych relacji z olimpiad niż kiedyś. Dzięki infrastrukturze IT, dostarczanej przez Atos Origin, rezultaty olimpijskich rozgrywek były śledzone przez internet, z telewizji i z telefonów przez większą liczbę ludzi niż kiedykolwiek wcześniej. Atos Origin, nasz długoletni partner, był mózgiem tych igrzysk olimpijskich, konsekwentnie dotrzymując słowa w sprawie harmonogramu prac i budżetu – powiedział Jacques Rogge, Prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Trwają przygotowania do rozgrywek paraolimpijskich, gdzie rywalizować będzie ponad 4000 sportowców. Tam również o bezkolizyjny przekaz informacji całemu światu zadba Atos Origin.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu