Strategia Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Pięć największych polskich portali internetowych – Gazeta.pl, Interia.pl, o2.pl, Onet.pl, WP.pl, docierających łącznie do 99% polskich internautów – przeprowadzą wśród użytkowników polskiego Internetu wspólną ankietę. Na prośbę MSWiA zbadają w niej oczekiwania i opinie internautów dotyczące kierunków rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Ankieta przeprowadzona zostanie w pięciu największych polskich portalach między 1 a 14 września tego roku. Nadzór nad prawidłowym przeprowadzeniem badania objęła spółka Polskie Badania Internetu. Wyniki sondażu pomogą Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji w ustaleniu priorytetów budowania w Polsce społeczeństwa informacyjnego.

Mamy świadomość, że rozwój społeczeństwa informacyjnego zależy w dużej mierze od dwóch czynników: usprawnień i dogodnych dla innowacyjności warunków tworzonych przez administrację oraz rozwiązań oferowanych przez głównych graczy rynku informacyjnego. Musimy również pamiętać o potrzebach użytkowników, dlatego postanowiliśmy zapytać o zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli internautów. Interesuje nas ich spojrzenie, oczekiwania i pomysły. Chcemy z nich skorzystać. Dynamicznie rozwijający się polski Internet stwarza ogromne możliwości wpływu jego użytkowników na rzeczywistość, stanowi realne narzędzie komunikacji społecznej.
To pierwszy taki przypadek, kiedy rząd zaprasza społeczność internetową do wspólnego projektu. – mówi Włodzimierz Marciński, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.

Liczymy na głosy i propozycje internautów, którzy w ramach odpowiedzi będą mogli zgłosić także hasła promujące działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Najlepsze z nich znajdą się w opracowaniu rządowej strategii rozwojowej, co będzie swoistą gratyfikacją. – dodaje Andrzej Garapich, prezes PBI.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu