Seagate wchodzi na giełdę NASDAQ

Warszawa, 28.08.2008 – Firma Seagate Technology, obecnie notowana na The New York Stock Exchange (NYSE:STX), ogłosiła, że z dniem 16 września jej akcje zostaną przeniesione na giełdę NASDAQ OMX Group, Inc. (NASDAQ: NDAQ). Seagate otrzyma symbol giełdowy: NASDAQ: STX

‘Bardzo cieszymy się z naszego debiutu na NASDAQ i liczymy, że obecność na tym rynku akcji zaowocuje pozyskaniem inwestorów na kluczowych rynkach na świecie. Dzięki przeniesieniu akcji na NASDAQ umożliwiamy naszym inwestorom dostęp do szybkich i wygodnych operacji, w bardziej opłacalnej strukturze dla Seagate. Czekamy na przyłączenie się do grupy wiodących firm technologicznych, które znajdują się na indeksie NASDAQ ’ – powiedział Bill Watkins, Seagate CEO.

‘Seagate jest dziś jedną z wiodących firm i cieszymy się z jej debiutu na naszej giełdzie. Seagate znajdzie się w rodzinie innowacyjnych firm, notowanyach na NASDAQ OMX. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do rozwoju jej wizerunku’ – powiedział  Magnus Böcker, president of NASDAQ OMX.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu