Czołowy hurtowy dostawca systemów HVAC w Finlandii, LVI-Dahl, wdraża system ERP firmy Lawson

HELSINKI, Finlandia, 28 sierpnia 2008 r. – Fińska firma LVI-Dahl – czołowy hurtowy dostawca systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) – jest pierwszym klientem firmy Lawson w Finlandii, który zdecydował się wdrożyć najnowsze aplikacje Lawson M3 7.1, będące częścią systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Lawson M3. System Lawson ma pomóc firmie LVI-Dahl w usprawnieniu procesów administrowania finansami na poziomie grupy.

Grupa Dahl jest największym skandynawskim hurtowym dostawcą systemów HVAC, rozwiązań użyteczności publicznej oraz rur przemysłowych i produktów z nimi związanych. Firma Dahl jest liderem na rynkach w Danii, Norwegii, Szwecji i Polsce. Dysponuje 260 oddziałami w Europie Północnej i wchodzi w skład francuskiej grupy Saint-Gobain.

Najważniejszym kryterium wyboru nowego systemu ERP określonym przez firmę LVI-Dahl była obsługa internacjonalizacji i integracja systemów przedsiębiorstwa. Firma potrzebowała systemu ERP, który ułatwiłby kierownikom i dyrektorom rozwiązywanie problemów związanych ze zmianami zachodzącymi w przedsiębiorstwie. Firma LVI-Dahl chciała również dostosować operacje wewnętrzne do operacji międzynarodowej grupy Saint-Gobain. System Lawson M3 został uznany za najlepsze rozwiązanie spełniające powyższe kryteria.

– System ERP firmy Lawson umożliwi nam prowadzenie działalności w bardziej nowoczesny i ujednolicony sposób – stwierdził Jukka Silander, szef działu IT w firmie LVI-Dahl. – Nowe rozwiązanie może nam pomóc w zmniejszeniu liczby zadań wykonywanych ręcznie, a tym samym w minimalizacji ryzyka wystąpienia błędów. Gdy wszystkie przedsiębiorstwa w grupie zostaną zintegrowane przy pomocy tego samego systemu, raporty finansowe będzie można tworzyć o wiele szybciej i wydajniej – dodał Jukka Silander.

Najnowsze aplikacje Lawson M3 7.1 pozwalają powiązać zamówienia z łańcuchem dostaw przedsiębiorstwa. Oferują również rozszerzone funkcje branżowe i uproszczoną procedurę aktualizacji do nowych wersji.

– Jest to doskonały przykład projektu systemowego, będącego w rzeczywistości przede wszystkim projektem wymuszonym przez potrzeby biznesowe – skomentował Kim Trapp, kierownik działu projektowania rozwiązań w firmie Lawson w Finlandii. – Firma LVI-Dahl prowadzi sprzedaż hurtową w wielu regionach świata. System Lawson M3 7.1 świetnie sprawdzi się w tym wymagającym i zdecentralizowanym środowisku – dodał Kim Trapp.

Kompletny projekt zrealizowany na zamówienie firmy LVI-Dahl obejmuje wdrożenie systemu Lawson M3 oraz dalszy rozwój systemu i pomoc techniczną. Firma LVI-Dahl należy do francuskiej grupy Saint-Gobain, która korzysta z rozwiązania Lawson M3 w innych krajach skandynawskich.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu