FM Logistic w liczbach

FM Logistic, lider w branży operatorów logistycznych szczęśliwie kontynuuje trzynasty rok rozwoju firmy w Polsce. W 2008 roku francuski operator poprawił swoją pozycję w prestiżowym rankingu TSL publikowanym na łamach Rzeczpospolitej, a także znalazł się w zaszczytnym gronie 1000 największych firm w Polsce w rankingu Gazety Finansowej. 

– Rok 2008 dla FM Logistic jest rokiem intensywnego rozwoju. Już od początku roku FM Logistic uruchomiło najnowszą inwestycję w Błoniu k. Warszawy i rozpoczęło budowę nowego centrum logistycznego w Olszowej, na terenie gminy Ujazd. Zakończenie pierwszego etapu budowy tej platformy przewidywane jest już na listopad br – mówi Yann Belgy Dyrektor Generalny FM Logistic w Polsce – O słusznym kierunku rozwoju świadczyć mogą nie tylko osiągane przez nas wyniki i pozycja jaką FM Logistic zajęło w obiektywnych opracowaniach rynkowych, ale również satysfakcja naszych klientów – dodaje.

W tegorocznym rankingu firm TSL, uważanym w branży za najbardziej merytoryczne opracowanie ilustrujące kondycję rynku TSL w Polsce, przygotowywanym pod kierownictwem prof. Haliny Brdulak z SGH, publikowanym na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, FM Logistic systematycznie pnie się w górę dążąc do pozycji lidera.

W 2008 roku firma znalazła się na liście Top 1000 największych firm w Polsce wg Gazety Finansowej (477 pozycja, łączna sprzedaż wyniosła ponad 425 mln PLN).

W tej chwili FM Logistic posiada  48 platform logistycznych w Europie w tym osiem w Polsce. Cała firma zatrudnia ponad 13.000 tysięcy osób. W Polsce FM Logistic to największy pracodawca w sektorze TSL –  zatrudnienie w strukturach francuskiego operatora znalazło ponad 3.000 ludzi.

FM Logistic jest również jednym z najważniejszych graczy na rynku transportu całopojazdowego i częściowego, posiadającym do dyspozycji klientów krajową i międzynarodową flotę liczącą ponad 1.200 pojazdów. Operator w Polsce obsługuje ponad 500 tysięcy miejsc paletowych i ma do dyspozycji swoich klientów już 400 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Główna siedziba FM Logistic w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą.

Klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, medycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego. Klienci FM Logistic w Polsce to m.in.: Auchan, Cadbury, Carrefour, Kraft Food – Buscuits, Ikea, Kodak, Kompania Piwowarska, Kosmepol (L’Oréal), Johnson & Johnson, Mars, FoodCare, Glaxo SmithKline, Procter&Gamble, Thomson Telecom, Wasa Barilla, Michelin, PZ Cussons; VTF Clima itd.

Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie towarów, transport krajowy i międzynarodowy i wysoce wyspecjalizowane usługi co-manufacturingu i co-packingu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu