Xevin Investments partnerem strategicznym agencji interaktywnej Autentika

Fundusz Venture Capital – Xevin Investments – sfinalizował rozmowy dotyczące inwestycji w agencję Autentika świadczącą wyspecjalizowane usługi w zakresie wykorzystywania nowych mediów oraz technologii w biznesie. Od sierpnia br fundusz wspiera agencję w działaniach strategicznych. Autentika jest już czwartą spółką, w pięciomiesięcznej historii funduszu, która skorzysta z doświadczenia i wiedzy biznesowej założycieli Xevin Investments w dziedzinie inwestycji w projekty internetowe, reklamy, e-marketingu oraz internetu. 

„ Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za partnerem, który rozumiałby rynek i wspierał nas doradztwem w realizacji projektów wewnętrznych wymagających nakładów materialnych i intelektualnych; projektów trudnych, a jednocześnie bardzo perspektywicznych. Jesteśmy aktywnymi obserwatorami rynku i widzimy, w którym kierunku musimy podążać, aby proponować naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania interaktywne. – mówi Michał Samojlik, założyciel Autentiki. Autentika jest jedną z nielicznych agencji, które mają na swoim koncie startupy. Współpraca z Xevin umożliwi nam nie tylko odważniejsze i bezpieczniejsze inwestycje w Autentikę, ale przede wszystkim zapewni wysokiej jakości doradztwo oparte o wieloletnie doświadczenie twórców funduszu w działaniach na rynku internetu w Polsce.”

W najbliższych miesiącach Autentika planuje realizację kolejnych, wysoko wyspecjalizowanych projektów internetowych, a także działania w celu dalszego   podnoszenia wiedzy technicznej zespołu. Autentika zamierza zdobywać kolejne doświadczenia w interakcji z masowym użytkownikiem, zbudować zespół new business, aktywnie pozyskiwać nowych Klientów oraz – co bardzo istotne – rozwijać posiadane narzędzia, w tym autorskie CMS Hitso.

„ Autentika działa na rynku polskim i zagranicznym od 4 lat. Ma doświadczenie zarówno w kreowaniu wizerunku firm w sieci, jak i realizacji nowatorskich pomysłów opartych o ideę Web 2.0. Realizacje Autentiki reprezentują bardzo wysoką jakość; firma jest doceniania nie tylko na naszym rynku, ale też za granicą – dodaje Krzysztof Golonka, Xevin Investments. Zaangażowaliśmy się w projekt bardzo dobrze przemyślany, bardzo konsekwentnie prowadzony i rozwijany. Poznaliśmy też dobrze zespół agencji, co było istotnym elementem w podejmowaniu decyzji o dofinansowaniu Autentiki. Mamy wiele wspólnych pomysłów na rozwój Autentiki. Xevin będzie wspierał agencję w strategicznym rozwoju.”

Na mocy podpisanej umowy Xevin Investments objął 30 proc. udziałów w Autentice. Fundusz w swoim portfelu posiada już udziały w: Cube Group SA, 8fish Sp. z o.o. oraz Transdata Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu