Nowe akcesoria od Lian Li

Piaseczno, 26 sierpnia 2008 r. – Lian Li, producent wysokiej jakości aluminiowych obudów komputerowych, wprowadza do swojej oferty nowe akcesoria usprawniające codzienną pracę. Kieszeń na dyski twarde Lian Li EX-H34 to przede wszystkim wielki ukłon  w stronę użytkowników korzystających z macierzy dyskowych RAID. System chłodzenia Lian Li BS-08 Fan powinien natomiast zainteresować każdego posiadacza nowoczesnej karty graficznej.


Kieszeń Lian Li EX-H34 zajmuje trzy zatoki 5,25” cala, oferując perspektywę montażu czterech 3,5-calowych dysków twardych, które skrywane są za stylowymi drzwiczkami. Produkt wyposażono w płytkę PCB, dzięki której użytkownik otrzymuje możliwość instalacji napędów bezpośrednio podczas pracy komputera (Hot Swap Plug & Play). Ponadto, całość kompatybilna jest z konfiguracjami RAID 0, 1 i 0+1.

Za utrzymywanie odpowiedniej temperatury zgromadzonych danych odpowiada 120-milimetrowy wentylator, którego łopatki rozpędzają się do prędkości 1000 obrotów na minutę. Producent nie zapomniał także o zastosowaniu specjalnego, nylonowego filtra powietrza.

Jak zawsze w przypadku produktów marki Lian Li, postawiono na maksymalnie uproszczony montaż, nie wymagający wykorzystania jakichkolwiek narzędzi. Kieszeń EX-H34 pasuje do większości obudów komputerowych dostępnych na rynku i jest idealnym rozwiązaniem dla tych, nie posiadających wystarczającej liczby zatok dedykowanych dyskom twardym.

Firma Lian Li zaprezentowała także zupełnie nowy system chłodzenia, oznaczony symbolem BS-08 Fan, zapobiegający gromadzeniu się ciepła wokół nowoczesnych i ekstremalnie wydajnych kart graficznych.

Dwa 120-milimetrowe wentylatory umieszczono w aluminiowej konstrukcji tak, by zasysały ciepłe powietrze kumulujące się pod układem graficznym i w trybie natychmiastowym wyrzucały je przez otwory służące do montażu kart rozszerzeń. Ciepłe powietrze wypychane jest na zewnątrz jeszcze przed rozproszeniem się wewnątrz obudowy, co znacząco wpływa na obniżenie temperatury wszystkich zainstalowanych komponentów.

Zarówno kieszeń Lian Li EX-H34, jak i system chłodzenia Lian Li BS-08 Fan – podobnie jak wszystkie produkty marki Lian Li – zostały wykonane ręcznie, z najwyższej jakości szczotkowanego aluminium.

Oba produkty trafią do oferty salonów komputerowych Reactor i sklepu internetowego www.reactor.pl w czwartym kwartale bieżącego roku. Cena nie jest jeszcze znana.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu