Londyn światową stolicą płatności zbliżeniowych; Visa obiecuje, że Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 na trwałe zmienią sferę płatności

  • by

Zakończenie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie sprawia, że coraz większe zainteresowanie wywołują już następne Igrzyska. Organizacja Visa Europe ogłosiła plany działań mających pozostawić trwałe korzyści dla kraju-organizatora kolejnych Igrzysk, czyli Wielkiej Brytanii, gdzie do 2012 r. płatności elektroniczne staną się główną formą płatności – nawet dla transakcji o niskiej wartości, tzn. poniżej 10 funtów. Realizacja tych planów spowoduje, że londyńska sieć akceptacji kart zbliżeniowych Visa payWave stanie się największą w Europie.

W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie prezes organizacji Visa Europe, Peter Ayliffe powiedział: „To, że konsumenci cenią wygodę kart płatniczych jest oczywiste. Już dziś pod względem łącznej wartości transakcje kartowe wyprzedzają transakcje gotówkowe, zaś za najbliższe 4 lata już ponad jedna trzecia całości wydatków konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii będzie dokonywana z użyciem kart. Rzesze turystów przyjeżdżających na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 r. nie będą musiały się martwić o sposób płatności. Świat będzie miał okazję zapoznać się z możliwościami systemu płatności zbliżeniowych Visa payWave. Pracujemy nad wieloma interesującymi innowacjami płatniczymi, dzięki którym zostanie stworzone coś trwałego – coś, co nie zniknie wraz z zakończeniem Igrzysk. Korzyści odniesie nie tylko Wielka Brytania, lecz również Europa i cały świat”.

Goście i turyści przybywający na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 będą korzystać z niezwykle wygodnych form płatności dostępnych w systemie Visa. Przykładowo, będą mogli:

  • używać kart Visa payWave zamiast gotówki w większości realizowanych w Londynie zakupów o niskiej wartości,
  • przemieszczać się po całym Londynie, w tym również pomiędzy wszystkimi 17 obiektami olimpijskimi, wszelkimi środkami komunikacji miejskiej i dokonywać zakupu posiłków, napojów, itd., używając do tego celu jedynie karty Visa,
  • korzystać ze swoich telefonów komórkowych w celach płatniczych, w tym również do otrzymywania różnego rodzaju kuponów promocyjnych i specjalnych ofert innych firm sponsorujących Igrzyska Olimpijskie, za pomocą karty Visa bezpiecznie załatwiać z dowolnego miejsca na świecie wszelkie sprawy związane z pobytem na Igrzyskach Olimpijskich – jak np. internetowa rezerwacja i zakup biletów wstępu, noclegów, czy biletów komunikacji miejskiej.

Organizacja Visa nie tylko pozostawi po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie trwały ślad w sferze płatności – będzie też w dalszym ciągu wspierać ruch sportowy poprzez Team Visa, czyli program opieki nad obiecującymi młodymi sportowcami, mający na celu udzielenie im pomocy w realizacji marzeń olimpijskich.

Peter Ayliffe powiedział również: „Visa jest sponsorem olimpijskim już od ponad 22 lat i w 2012 r. będzie również oficjalnym systemem płatniczym Igrzysk w Londynie. Miliony ludzi przybywające do Wielkiej Brytanii będzie miało możliwość zapoznania się z większą wygodą, szybkością i bezpieczeństwem płatności elektronicznych, w porównaniu z gotówką. Jesteśmy zdecydowani przyczynić się do stworzenia trwałych rozwiązań przynoszących korzyści wszystkim użytkownikom systemu elektronicznych płatności Visa”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu