Agros Nova kupuje Kotlin i Elbro od Orkla Brands International

AGROS NOVA Sp. z o.o. wygrała rywalizację o zakup firm: Kotlin Sp. z o.o. i ELBRO Sp. z o.o. od norweskiego koncernu ORKLA BRANDS INTERENATIONAL jako najlepszy oferent, którego profil działalności, strategia i dotychczasowe sukcesy gwarantują optymalny rozwój przejmowanych podmiotów i wzmocnienie ich pozycji rynkowej.

Transakcja zostanie sfinalizowana pod warunkiem i w momencie wydania stosownej zgody przez UOKiK. Do momentu zakończenia transakcji obydwie spółki działają na dotychczasowych zasadach i warunkach jako niezależne podmioty.

Dla Roberta Niewiadomskiego, Prezesa Zarządu Agros Nova przejęcie Kotlina i Elbro jest milowym krokiem w urzeczywistnianiu przyjętej strategii rozwoju zarządzanej przez niego Spółki. Świadczy o konsekwencji i determinacji Zarządu Agros Nova w budowaniu jej pozycji na polskim rynku spożywczym. Potwierdzają ją również działania podejmowane praz Agros Nova  w ostatnich latach: wykupienie udziałów od inwestorów finansowych (luty 2007 r.), uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Tymienicach i wejście na rynek dań gotowych (kwiecień 2007) oraz produktów mrożonych (jesień br.). Prezes Robert Niewiadomski deklaruje, że Agros Nova zamierza utrzymać Kotlin i Elbro jako samodzielne spółki – córki, z odrębnymi strukturami zarządczymi.

– „Jestem przekonany, że wejście KOTLINA i ELBRO do grupy Agros Nova otwiera nowy rozdział zarówno w rozwoju tych podmiotów, jak też budowaniu grupy kapitałowej Agros Nova” – dodaje Robert Niewiadomski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu