6 nowych operatorów w SGT S.A.

18 sierpnia br. do Śląskiej Grupy Telekomunikacyjnej (SGT S.A.) dołączyło sześciu nowych partnerów.  Od czasu założenia grupy, liczba partnerów systematycznie rośnie. Obecnie do SGT S.A. należy 30 lokalnych operatorów internetu z terenu aglomeracji śląskiej.

SGT S.A. – operator telewizji JAMBOX – powiększył grono udziałowców o lokalnych dostawców internetu, do których należą między innymi: SSI ze Świętochłowic, Telesim z Będzina czy xForce z Paniówek. Obecnie telewizja JAMBOX jest dostępna w 18 śląskich miastach.

SGT S.A. jest prężnie rozwijającą się grupą, której piorytetem jest współpraca z lokalnymi dostawcami internetu z aglomeracji śląskiej. Dodatkowo jesteśmy otwarci na współpracą z operatorami spoza regionu.- mówi Bartłomiej Czardybon, Prezes Zarządu SGT S.A. – Od września planujemy powiększyć ofertę o usługi VOD (wideo na życzenie), która jest drugą, po cyfrowej telewizji kablowej, usługą proponowaną przez SGT S.A.

SGT S.A. została stworzona w 2007 roku przez lokalnych operatorów telekomunikacyjnych działających na terenie aglomeracji śląskiej. Spółka wykorzystała dostępną na Śląsku  infrastrukturę światłowodową która pozwoliła na uruchomienie interaktywnej telewizji – JAMBOX. Kablówka 3 Generacji umożliwia abonentom, oprócz oglądania niespotykanych nigdzie indziej pakietów programowych z kanałami w jakości HD, dostęp do zasobów sieci Internet, korzystanie z lokalnych informacji oraz tworzenie własnych treści telewizyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu