„KUCHNIE ŚWIATA” – komunikat prasowy

Zarząd Spółki „SaneChem” podjął decyzje o zmianie nazwy spółki na „Kuchnie Świata”, zachowując przy tym dobrze rozpoznawalny znak towarowy „SaneChem” dla produkcji chemicznej. Powyższa zmiana pozwoli na uniknięcie podziału firmy na dwie niezależne spółki prawa handlowego, przy czym odzwierciedla ona zmianę strategii działania związaną z propagowanie marki  „Kuchnie Świata”.

Informujemy, że w dniu 24 lipca br. Spółka Akcyjna „SaneChem”, znany na rynku krajowym importer i dystrybutor artykułów żywnościowych przeznaczonych dla kuchni narodowych, jak również producent chemicznych środków do mycia i dezynfekcji, zmienił nazwę na „Kuchnie Świata”. Dane teleadresowe siedziby firmy i ich oddziałów pozostają bez zmian.

Zmiana nazwy jest związana z wdrożeniem przez Spółkę nowej strategii rozwoju. Kluczowym jej elementem będzie upublicznienie Spółki i wypromowanie marki „Kuchnie Świata”, znanej na rynku jako dostawcy produktów spożywczych do gastronomii, sieci sklepów detalicznych oraz własnych delikatesów „ Kuchnie Świata” w jedenastu najlepszych Centrach Handlowych Polsce. Rozwój obrotów sektora spożywczego Spółki, wynoszący już od wielu lat ponad 30% rocznie, jest godny pozazdroszczenia. Narodowe kuchnie Meksyku, Japonii, Tajlandii, Chin, Wietnamu, Indii, Nowej Zelandii, USA, Grecji i wielu innych krajów są reprezentowane przez „Kuchnie Świata” w ilości ponad 8 tysięcy asortymentów.

Drugi rodzaj działalności Spółki , również godny podkreślenia, to produkcja profesjonalnych środków chemicznych do mycia i dezynfekcji zakładów branży rolno-spożywczej, w tym również gastronomicznej.

Dział chemii i produkty oznaczone zastrzeżonym znakiem towarowym  „SaneChem”  są dobrze znane nie tylko w kraju , ale i zagranicą.

Spółka Kuchnie Świata planuje zadebiutować na GPW w pierwszym półroczu przyszłego roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu