Już za 15 DNI „Fort Boyard” zadebiutuje w TVP2!

Jeszcze tylko 15 dni pozostało do debiutu pierwszego polskiego odcinka znanego na całym świecie teleturnieju przygodowego „Fort Boyard”! Drogi Widzu, nowy program będziesz mógł zobaczyć już w sobotę 6 września o godzinie 20.05 w telewizyjnej Dwójce. Jeśli zatęsknisz za przygodami polskich znanych osobistości, już wiosną 2009 roku zobaczysz 2. edycję teleturnieju.

Praca na planie była znakomitą okazją do zabawy zarówno dla uczestników, jak i realizatorów teleturnieju. Obfitowała w wiele komicznych sytuacji, a zawodnicy zaskakiwali na każdym kroku. W pierwszej edycji „Fort Boyard”, wielką niespodzianką – także dla ekipy francuskich realizatorów programu – było uczestnictwo Anety Florczyk w męskiej konkurencji „Excalibur”. Czy będzie ona pierwszą kobietą w 18-letniej historii „Fort Boyard”, której udało się wyciągnąć z kamiennego uchwytu 24-kilogramowy miecz i przeciąć nim linę? Odpowiedź poznasz już wkrótce na antenie TVP2.

Wydaje Ci się, że Mariusz Pudzianowski i Przemysław Saleta, jedni z kapitanów występujących w 1. edycji, wykonali wszystkie postawione im zadania? Jak się okazało – w wielu przypadkach na drodze do zwycięstwa w danej konkurencji stanęła … ich rozbudowana muskulatura, która pierwotnie uważana była za główny atut zawodników.

Jeśli spragniony jesteś oglądania innych ciekawych zdarzeń, koniecznie obejrzyj zmagania uczestników w „Fort Boyard”, które pojawią się w jesiennej ramówce telewizyjnej Dwójki. Fragmenty teleturnieju będziesz mógł również śledzić na stronie www.atmgrupa.pl.

„Nasz nowy teleturniej na pewno spodoba się polskiej widowni. Rozrywkowy program z udziałem gwiazd cieszył się wysoką oglądalnością w każdym z krajów, w których był emitowany. Przygodowy charakter Fort Boyard oraz mnóstwo niespodzianek i interesujących konkurencji przypadną do gustu polskiemu widzowi” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupa.

Zdjęcia do 26 odcinków obu serii ”Fort Boyard” nakręcono w lipcu we francuskim mieście La Rochelle. W każdej z nich brała udział pięcioosobowa drużyna, składająca się z zawodników o różnych predyspozycjach, a kapitanami poszczególnych drużyn były znane i sławne osoby. Program prowadzili  Robert Gonera i Katarzyna Glinka, a w rolę mędrca, który rozdawał uczestnikom zadania, wcielił się Janusz Weiss.

W I serii „Fort Boyard” udział wzięły następujące znane osobistości: Justyna Steczkowska, Aleksandra Szwed, Weronika Książkiewicz, Anna Popek, Aneta Florczyk, Natasza Urbańska, Mariusz Pudzianowski, Conrado Moreno, Roman Polko, Przemysław Saleta, Joanna Liszowska, Katarzyna Cichopek oraz Maciej Kurzajewski.

W II serii zobaczyć będzie można: Jana Wieczorkowskiego, Andrzeja Grabowskiego, Karola Strasburgera, Beatę Sadowską, Olgę Borys, Joannę Jabłczyńską, Katarzynę Zielińską, Rafała Cieszyńskiego, Martę Wiśniewską, Annę Prus, Renatę Dancewicz, Piotra Cugowskiego oraz Krzysztofa Skibę.

Wkrótce kolejna porcja newsów i niepublikowanych ciekawostek z planu „Fort Boyard”. Dowiesz się, z jakim zadaniem nie poradził sobie Mariusz Pudzianowski oraz który z uczestników okazał się lepszy od niego.

Program zrealizowany został we francuskim La Rochelle, gdzie znajduje się tytułowy Fort Boyard – dziewiętnastowieczna twierdza położona na wysepce u zachodnich wybrzeży Francji. Pomysł budowy fortu był już rozważany w 1666 roku, lecz Sebastian Vauban odradził go Ludwikowi XIV mówiąc: Panie, było by łatwiej złapać księżyc zębami, niż podjąć taki wysiłek w takim miejscu. Budowa została właściwie rozpoczęta pod rządami Napoleona w 1801roku, a celem twierdzy miała być ochrona wybrzeża (w szczególności arsenału Rochefort) przed możliwymi atakami obcych (zwłaszcza brytyjskich) flot. Napotykając trudności związane z przygotowaniem fundamentów (kamienne bloki musiały być montowane na piaszczystym dnie morza i mimo małych pływów, kamienie zapadały się pod własnym ciężarem) projekt został wstrzymany w 1809 roku. Budowa została ponownie rozpoczęta w 1837 za panowania Ludwika Filipa, kiedy doszło do nowych spięć między Francją, a Wielką Brytanią. Ostatecznie fort został ukończony w 1857 roku.

Fort Boyard miał załogę 250 osób. Ma 61 metrów długości, 31 metrów szerokości, a ściany mają wysokość 20 metrów. Z czasem zasięg dział został zwiększony, a fort stał się bezużyteczny. Podczas Komuny Paryskiej, fort został przemieniony w więzienie, lecz parę lat później został całkiem porzucony. Od 1990 roku Fort Boyard jest używany jako miejsce rozgrywania popularnego teleturnieju o tej samej nazwie.1

Zadaniem uczestników programu jest zdobycie pięciu kluczy, które umożliwiają wejście do komnaty skarbów – strzeżonej przez tygrysy – i rozszyfrowanie zagadkowego słowa-kodu, które otwiera drogę do skarbca z główną nagrodą. Droga do sukcesu jest długa i wyczerpująca, drużyna musi wykonać 7 zadań, rozwikłać trzy zagadki i zmierzyć się z dwoma zadaniami specjalnymi. „Fort Boyard” zrealizowany został we francuskim La Rochelle, gdzie znajduje się tytułowy Fort Boyard.

Na świecie wyprodukowano 1137 odcinków programu w dwudziestu sześciu krajach, m.in.: Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Rosji, Grecji, Danii, Argentynie, Holandii, Kanadzie, Belgii oraz na Węgrzech. W każdym z krajów cieszył się wysoką oglądalnością. „Fort Boyard” jest jednym z najpopularniejszych formatów na świecie – francuska firma ALP produkuje go już od 1990 roku, a na antenie France 2 emitowany jest w prime time od 18 sezonów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu