Epson pokaże swoje najnowsze produkty związane z obrazowaniem cyfrowym podczas targów Photokina

22 sierpnia 2008 – Epson, lider rynku obrazowania cyfrowego, zaprezentuje podczas targów Photokina najnowsze osiągnięcia w dziedzinie druku fotograficznego, skanowania i projektorów. Produkty przedstawiane przez firmę będą interesujące dla szerokiej rzeszy użytkowników, poczynając od osób zajmujących się zawodowo bądź hobbistycznie fotografią, poprzez osoby tworzące artystyczne albumy fotograficzne i zaczynające przygodę z domowym drukiem zdjęć, na entuzjastach kina domowego kończąc.

Profesjonalna fotografia

Część stoiska firmy Epson, poświęcona profesjonalnemu drukowaniu i grafice, została wyposażone w dwa w pełni działające studia do fotografii komercyjnej i portretowej, a także do druku artystycznego. Każde studio pokazuje, jaką rolę odgrywa technologia Epson w tych środowiskach. Epson pokaże nie tylko swoje wielkoformatowe drukarki, ale także oprogramowanie przeznaczone dla pracujących na wysokich obrotach studiów fotograficznych.

Profesjonalni i półprofesjonalni fotograficy mogą również wypróbować multimedialne przeglądarki Epson, wyposażone w pamięć o pojemności 160 GB do przechowywania kopii zdjęć, a także najlepszy na rynku ekran Epson Photo Fine.

Będzie również galeria zdjęć, pozwalająca nie tylko nacieszyć się pomysłowością i umiejętnościami autorów, ale także sprawdzić jakość wydruków, przygotowanych za pomocą nagradzanych produktów i technologii atramentowych firmy Epson.

Fotografia konsumencka

Osoby zainteresowane drukiem bezprzewodowym z komputera, bezpośrednio z karty pamięci aparatu bądź z telefonu komórkowego także znajdą rozwiązania spełniające ich potrzeby. Na stoisku prezentowane będą także najnowsze drukarki fotograficzne Epson formatu A4, łączące styl i funkcjonalność.

Epson poświęci część swojego stoiska tworzeniu albumów. Każdy, kto zastanawia się nad dokumentowaniem historii swojego rodziny bądź lubi tworzyć albumy, powinien zwrócić uwagę na papiery, drukarki i pomysły, które pomogą stworzyć pamiątki cieszące oczy przyszłych pokoleń.

Podczas targów Photokina odbędzie się premiera nowego skanera Epson, modelu Perfection V300.  Umożliwia on skanowanie z bardzo wysoką jakością zarówno zdjęć, jak i klisz, zużywając przy tym niewiele prądu dzięki technologii LED Epson ReadyScan.

Kino domowe

Epson przedstawi również najnowszą ofertę projektorów biznesowych i do kina domowego.   Czy to seanse filmowe czy wysokiej jakości pokazy zdjęć lub prezentacje biznesowe, Epson ma w swojej ofercie projektory spełniające wymogi takich zastosowań. Epson, będący producentem zaawansowanych paneli 3LCD (Three Panel Liquid Crystal Display), stosuje je we wszystkich swoich projektorach. Pozwala to uzyskać obraz o żywych, nasyconych barwach wiernie oddających naturalną kolorystykę i kształty.

Barbara Kuhr, Epson Europe, powiedziała: „Stoisko firmy Epson podczas targów Photokina zyskało przez lata sławę jako centrum fotograficzne i projekcyjne.  Jesteśmy przygotowani, aby umocnić tę reputację, do czego przyczyni się szereg innowacyjnych produktów, które będziemy wystawiać.  Stoisko zostało stworzone specjalnie z myślą o naszych klientach, poczynając od profesjonalnych fotografików, a kończąc na tych, którzy dopiero wkraczają w świat druku zdjęć cyfrowych. Z niecierpliwością czekamy, żeby móc przedstawić gościom targów Photokina 2008 nasze najnowsze produkty.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu