Downshifting na Mazurach

Ciągły pośpiech, presja, stres. Coraz więcej osób nie chce tak żyć i decyduje się na downshifting. Uciekając przed zgiełkiem miasta warto zacumować przy porcie Mazury Residence.

Rzesze wykształconych i odnoszących sukces pracowników rezygnują z dobrze płatnego stanowiska, przenoszą się z miasta na wieś. Szukają nowej jakości życia. Pragną poświęcić swój czas dla rodziny i przyjaciół. Chcą oddać się nowym pasjom, podróżować, uprawiać sport, odpoczywać. Downshifting, bo tak nazywa się przychodzący z Europy Zachodniej trend, propaguje zwolnienie tempa życia i znalezienie zadowalającego kompromisu między pracą, a czasem wolnym.

Ruch rozpoczął się za sprawą amerykańskiego psychologa Johna Drake’a. Współtwórca jednej z największych firm doradztwa personalnego – Drake Beam Morin – odszedł z własnej korporacji by pisać książki. Na podobny krok zdecydował się Peter Mayle. Jego książka opisująca porzucenie 15-letniej kariery w agencjach reklamowych dla życia na francuskiej wsi sprzedała się w ponad 5 mln. egzemplarzy. Ich następcy to najczęściej młode i ustatkowane osoby, które są zmęczone nadmiarem obowiązków i nieustanną presją. Ludzie z całego świata m.in. Niemiec, Francji czy Japonii odmieniają swoje życie – rezygnują z dotychczasowych wygód, zapominają o luksusie. Mając dość ciągłego stresu, wygórowanych wymagań, braku relacji międzyludzkich, porzucają pracę i wyjeżdżają z wielkich metropolii by szukać szczęścia w prostszym i wolniejszym życiu.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na tak drastyczny krok. Jak połączyć marzenia o zamieszkaniu w pięknym i ustronnym miejscu bez konieczności rezygnacji z pracy i wielkomiejskiego życia? Odpowiedzią na ten dylemat jest propozycja dewelopera Arna. Kompleks całorocznych rezydencji powstaje w odległości 6 km od Giżycka. To pierwsze w Polsce osiedle z własnym portem lotniczym i przystaniami jachtowymi. Mazury Residence to spójna koncepcja architektoniczna obejmująca 140 ekskluzywnych rezydencji, każda na działce o powierzchni ponad 5 000 m2, wkomponowanych w zaprojektowany od podstaw ogród oraz szerokie zaplecze usługowe i rekreacyjne.

Oferta ekskluzywnych rezydencji nad jeziorem Niegocin i Grajewko może zainteresować osoby, które pragną zachować wysoki standard życia i jednocześnie cieszyć się urokami mieszkania w malowniczym otoczeniu. Przeprowadzka na Mazury wcale nie oznacza zrzeczenia się wielkomiejskich atrakcji. Dzięki obecności prywatnego pasa startowego dla samolotów turystycznych podróż do Warszawy trwa godzinę, do Berlina zaledwie dwie. Mazury Residence staną się więc doskonałym domem dla tych, którzy pragną wyrwać się po pracy i odpocząć w otoczeniu piękna przyrody. To także propozycja dla osób chcących zamieszkać z dala od zgiełku wielkiego miasta by oddać się rodzinie, przyjaciołom i pasjom, jednocześnie mając poczucie bliskiego kontaktu z firmą.

Mazury Residence to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Dla wszystkich tych, którzy pragną oderwać się od zbyt szybkiego tempa, tak aby móc realizować swoje pasje. Atrakcyjna lokalizacja stwarza doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i bojerów. Świadczą o tym liczne imprezy sportowe, na które ściągają fani z całej Polski i Europy. Mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji prywatny port, wybudowane zostaną dwie przystanie jachtowe, które będą przystosowane do obsługi 150 jednostek. Okoliczne jeziora i lasy sprawią, że w scenerii Mazur doskonale odnajdą się amatorzy wędkarstwa i łowiectwa.

Mazury Residence to miejsce nie tylko dla miłośników aktywnego trybu życia, ale również dla osób ceniących sobie spokój i wygodę. Urokliwa plaża i linia brzegowa a także okoliczne rezerwaty przyrody sprawiają, że to idealne miejsce do wypoczynku. Zamknięte i chronione osiedle jest gwarancją intymności i  bezpieczeństwa.

Osiedle będzie wymarzonym miejscem dla początkujących downshifterów, którzy nie są gotowi na całkowite zerwanie kontaktu z cywilizacją. To krok ku spokojnej i bezpiecznej przyszłości dla całej rodziny. Mazury Residence to propozycja dla najbardziej wymagającej grupy klientów. Realizacja marzeń o rezydencji nad mazurskim jeziorem bez konieczności rezygnacji z pracy nigdy nie była tak prosta.